Generální partner
Světlý režim
2. červen 2020

Jede se dál! Ve středu na jihu Moravy, Slovácko-Karviná (st,18)

Pouhé tři dny po nepovedeném domácím utkání proti Spartě se fotbalisté MFK představí v Uherském Hradišti proti Slovácku. V duelu těchto soupeřů moc gólů nepadá...

Nedělní facka od Sparty je už zapomenuta, není čas se k tomu víc vracet, protože po dvaasedmdesáti hodinách nastoupí Karvinští do dalšího ligového střetnutí. „Vrátili jsme se k tomu hned po zápase. Ukázali jsme si hrubé chyby, na víc nebyl čas. Zápasy jdou v rychlém sledu, což je teď možná fajn. Nemusíme se v tom s hráči víc hrabat,“ myslí si asistent trenéra Marek Bielan.

Trenéři budou muset na jihu Moravy oželet dva stabilní hráče základní sestavy. Gigli Ndefe uviděl proti Spartě osmou žlutou kartu, Ondřej Lingr čtvrtou. První jmenovaný vynechá příští dva duely, Lingr pouze ten středeční. „Je to nepříjemnost, ale s tím musí počítat všechny týmy. Dostanou šanci další kluci a je to jen na nich, zda svou šanci pevně uchopí,“ má jasno Bielan.

Z osmi vzájemných prvoligových duelů pouze jednou padly aspoň tři góly. Na nějakou přestřelku to nevypadá ani tentokrát. „Asi i za 0:0 bychom byli rádi. Každý bod z venku je cenný,“ dodal Jan Moravec. Marek Bielan svého svěřence doplnil v tom, že Karvinští už tři zápasy na hřišti Slovácka neskórovali. Naposledy se to povedlo na začátku května roku 2017 Mihailu Jovanovićovi. „Je to už dávno, to ano. Ale my tu sílu dopředu máme a věřím, že tentokrát už uspějeme a navážeme poctivou prací na předchozí vydařené zápasy,“ podotkl Marek Bielan.

Slovácko počítá ztráty - nejenže naposledy přišlo o bodík na půdě Liberce v nastaveném čase, navíc i o vyloučeného Michala Kadlece, zranil se Ondřej Zahustel a ve středu bude ještě pykat za karty Petr Reinberk. Svěřenci Martina Svědíka po obnovení FORTUNA:LIGY dosáhli ve dvou utkáních na bod, když před týdnem remizovali doma s Olomoucí (0:0) a prohráli už zmíněný zápas v Liberci (1:3).   

Utkání 27. kola FORTUNA:LIGY 1. FC Slovácko – MFK Karviná začíná na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti ve středu 3. června v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Královec.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo