Generální partner
Světlý režim
22. červen 2018

Cracovia Kraków = první letní test Karviné

V sobotu od 10 hodin vyběhnou Karvinští na trávníku v Dětmarovicích k úvodnímu přípravnému utkání.

Náročný první týden už je skoro za nimi, ještě je čeká devadesátiminutový zápas. Karvinští fotbalisté jsou v plném zápřahu pod vedením nových trenérů a těší se na přípravný duel proti devátému týmu posledního ročníku Ekstraklasy - Cracovii Kraków. „Postavíme dvě kompletní jedenáctky. Chceme vidět co nejvíc hráčů ve hře a hlavně mezi ně potřebujeme rozložit síly. Jsou ve velkém zatížení,“ řekl trenér Roman Nádvorník.

Na hřišti by se kromě stávajících členů kádru měli objevit i všichni čtyři testovaní fotbalisté – Jozef Menich, Jiří Piroch, Jan Suchan a Luboš Tusjak. 

Další přípravná utkání pokračují v rychlém sledu, nový trenér neměl příliš možností zasahovat do výběru soupeřů, ale podle svých slov je spokojený. „Budeme hrát s velmi kvalitními soupeři těžké zápasy. Věřím, že nám to odhalí naše nedostatky, na jejichž odstranění budeme do začátku ligy pracovat,“ usmál se Nádvorník.

Zmínil také, že velkým plusem je krátké cestování. „Čeká nás jediný delší výjezd, příští sobotu do tréninkového centra Wisly Kraków v Myślenicích.  Ostatní duely budou v Karviné a blízkém okolí, což je pro hráče v momentálním rozpoložení pozitivní, protože nebudou muset trávit příliš času v autobuse,“ podotkl závěrem karvinský trenér.

Polský tým zahájil přípravu v pondělí 11. června, o pět dnů později zvítězil 4:0 v prvním přípravném střetnutí s Górnikem Wieliczka. Svěřenci trenéra Michala Probierze čekají v přípravě samé velmi atraktivní střetnutí – s Partizanem Bělehrad, Mariborem, Krasnojarskem a Dinamem Zagreb. Poslední vzájemný zápas je téměř přesně rok starou záležitostí, Karvinští v tréninkovém centru Cracovie remizovali 2:2.

Přípravné utkání MFK Karviná – Cracovia Kraków začne na hřišti v Dětmarovicích v sobotu 23. června v 10 hodin. Pořadatelem utkání je klub SK Dětmarovice, který stanovil jednotné vstupné ve výši 30 Kč. Permanentky z minulé sezóny nebudou akceptovány!     

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo