Generální partner
Světlý režim
27. srpen 2012

David Mikula: Břevno? Zkoušel jsem to nakopnout

Karvinští prohráli druhé utkání v řadě na domácím trávníku. „Momentálně při nás tolik potřebné štěstíčko nestojí,“ říká. Jeho spoluhráči se do šancí dostávají, ale v koncovce to momentálně vázne.

Davide, druhá domácí porážka za sebou. Navíc oba zápasy bez vstřeleného gólu. Jak moc je to nepříjemné?

Samozřejmě je to špatné. Do zápasu jsme šli s tím, že musíme odčinit prohru se Zlínem. Na začátku to šlo vidět, vlétli jsme na ně. Ale bohužel se nám nepodařilo ze dvou šancí vstřelit gól. Potom jsme vzadu udělali chybu a soupeř nás potrestal.

Co proběhlo v kabině, s čím jste šli do druhé půle?

Říkali jsme si, že je dostatek času s tímto nepříznivým vývojem něco udělat. Bohužel ke konci už to byla spíše křeč. Možná jsme byli psychicky dole z toho, že jsme si pořádně žádnou pořádnou příležitost ke skórování ani nevytvořili.

Utkání se Znojmem kopírovalo to se Zlínem. První dvě velké šance jste neproměnili a vzápětí inkasovali. Vnímal jste to stejně?

V tomto ano. Ale, jak už jsem říkal. Prvních pět minut jsme na ně vletěli a hráli jen na jejich polovině. Tlačili jsme je, to se Zlínem nebylo.

V přípravě jste branky pravidelně stříleli. Nyní jste dvakrát po sobě vyšli střelecky naprázdno, navíc v domácím prostředí. Paradoxně jednu z největší šanci jste měl vy. Pěkná střela však šla jen do břevna. Byl to úmysl, nebo jste zkoušel centrovat?

Neřekl bych, že to byla největší šance. Spíše náhoda. Střílel jsem to na bránu placírkou. Nepředpokládal jsem, že bych to nártem sklopil. Tato střela vyplynula ze hry, protože jsem se dostal k odraženému balónu.

Nepřipadá vám, že vás opustila „paní štěstěna“? V utkání na Bohemians jste inkasovali skoro se závěrečným hvizdem a teď tyto dva nepovedené zápasy?

Momentálně při nás tolik potřebné štěstíčko nestojí. Je pravdou, že na Bohemce jsme neuhlídali poslední akci a od té doby to jde s námi z kopce. V přípravě se nám dařilo střílet góly. Také jsme neinkasovali, i když soupeři šance měli. Snad to v dalším zápase prolomíme.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii