Generální partner
Světlý režim
27. srpen 2012

David Mikula: Břevno? Zkoušel jsem to nakopnout

Karvinští prohráli druhé utkání v řadě na domácím trávníku. „Momentálně při nás tolik potřebné štěstíčko nestojí,“ říká. Jeho spoluhráči se do šancí dostávají, ale v koncovce to momentálně vázne.

Davide, druhá domácí porážka za sebou. Navíc oba zápasy bez vstřeleného gólu. Jak moc je to nepříjemné?

Samozřejmě je to špatné. Do zápasu jsme šli s tím, že musíme odčinit prohru se Zlínem. Na začátku to šlo vidět, vlétli jsme na ně. Ale bohužel se nám nepodařilo ze dvou šancí vstřelit gól. Potom jsme vzadu udělali chybu a soupeř nás potrestal.

Co proběhlo v kabině, s čím jste šli do druhé půle?

Říkali jsme si, že je dostatek času s tímto nepříznivým vývojem něco udělat. Bohužel ke konci už to byla spíše křeč. Možná jsme byli psychicky dole z toho, že jsme si pořádně žádnou pořádnou příležitost ke skórování ani nevytvořili.

Utkání se Znojmem kopírovalo to se Zlínem. První dvě velké šance jste neproměnili a vzápětí inkasovali. Vnímal jste to stejně?

V tomto ano. Ale, jak už jsem říkal. Prvních pět minut jsme na ně vletěli a hráli jen na jejich polovině. Tlačili jsme je, to se Zlínem nebylo.

V přípravě jste branky pravidelně stříleli. Nyní jste dvakrát po sobě vyšli střelecky naprázdno, navíc v domácím prostředí. Paradoxně jednu z největší šanci jste měl vy. Pěkná střela však šla jen do břevna. Byl to úmysl, nebo jste zkoušel centrovat?

Neřekl bych, že to byla největší šance. Spíše náhoda. Střílel jsem to na bránu placírkou. Nepředpokládal jsem, že bych to nártem sklopil. Tato střela vyplynula ze hry, protože jsem se dostal k odraženému balónu.

Nepřipadá vám, že vás opustila „paní štěstěna“? V utkání na Bohemians jste inkasovali skoro se závěrečným hvizdem a teď tyto dva nepovedené zápasy?

Momentálně při nás tolik potřebné štěstíčko nestojí. Je pravdou, že na Bohemce jsme neuhlídali poslední akci a od té doby to jde s námi z kopce. V přípravě se nám dařilo střílet góly. Také jsme neinkasovali, i když soupeři šance měli. Snad to v dalším zápase prolomíme.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.