Generální partner
Světlý režim
27. srpen 2012

David Mikula: Břevno? Zkoušel jsem to nakopnout

Karvinští prohráli druhé utkání v řadě na domácím trávníku. „Momentálně při nás tolik potřebné štěstíčko nestojí,“ říká. Jeho spoluhráči se do šancí dostávají, ale v koncovce to momentálně vázne.

Davide, druhá domácí porážka za sebou. Navíc oba zápasy bez vstřeleného gólu. Jak moc je to nepříjemné?

Samozřejmě je to špatné. Do zápasu jsme šli s tím, že musíme odčinit prohru se Zlínem. Na začátku to šlo vidět, vlétli jsme na ně. Ale bohužel se nám nepodařilo ze dvou šancí vstřelit gól. Potom jsme vzadu udělali chybu a soupeř nás potrestal.

Co proběhlo v kabině, s čím jste šli do druhé půle?

Říkali jsme si, že je dostatek času s tímto nepříznivým vývojem něco udělat. Bohužel ke konci už to byla spíše křeč. Možná jsme byli psychicky dole z toho, že jsme si pořádně žádnou pořádnou příležitost ke skórování ani nevytvořili.

Utkání se Znojmem kopírovalo to se Zlínem. První dvě velké šance jste neproměnili a vzápětí inkasovali. Vnímal jste to stejně?

V tomto ano. Ale, jak už jsem říkal. Prvních pět minut jsme na ně vletěli a hráli jen na jejich polovině. Tlačili jsme je, to se Zlínem nebylo.

V přípravě jste branky pravidelně stříleli. Nyní jste dvakrát po sobě vyšli střelecky naprázdno, navíc v domácím prostředí. Paradoxně jednu z největší šanci jste měl vy. Pěkná střela však šla jen do břevna. Byl to úmysl, nebo jste zkoušel centrovat?

Neřekl bych, že to byla největší šance. Spíše náhoda. Střílel jsem to na bránu placírkou. Nepředpokládal jsem, že bych to nártem sklopil. Tato střela vyplynula ze hry, protože jsem se dostal k odraženému balónu.

Nepřipadá vám, že vás opustila „paní štěstěna“? V utkání na Bohemians jste inkasovali skoro se závěrečným hvizdem a teď tyto dva nepovedené zápasy?

Momentálně při nás tolik potřebné štěstíčko nestojí. Je pravdou, že na Bohemce jsme neuhlídali poslední akci a od té doby to jde s námi z kopce. V přípravě se nám dařilo střílet góly. Také jsme neinkasovali, i když soupeři šance měli. Snad to v dalším zápase prolomíme.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo