Generální partner
Světlý režim
25. srpen 2012

Odčiníme týden starou prohru? Karviná-Znojmo

Šanci na reparát dostanou v neděli odpoledne naši fotbalisté. Po prohře v minulém kole se Zlínem, hostí i tentokrát na domácím hřišti moravský celek, 1.SC Znojmo.

Trenér Pavel Malura se bude muset obejít bez služeb Tomáše Knötiga, který viděl v zápase se Zlínem červenou kartu po předchozím žlutém napomenutí. Lehký zápas karvinské opravdu nečeká. Znojmo okupuje po třech odehraných kolech druhou příčku tabulky se sedmi body za dvě výhry a jednu remízu. „Kvalitu soupeř mít musí, jinak by neuhrál sedm bodů, to je pochopitelné,“ uvedl Malura.

Domácí tým se pokusí odčinit porážku z minulého týdne, kdy na svém hřišti podlehl Zlínu 0:1 po brance ze úvodu utkání. „Zbytečně jsme si zkomplikovali život. Navíc v tabulce pravdy bychom se v případě nedělního neúspěchu dostali do mínusových hodnot, což by nebylo nic příjemného. Doma se vyhrávat musí,“ řekl kouč MFK OKD Karviná Pavel Malura.

Znojemští jsou příjemným překvapením. Na druhém místě tabulky zaostávají o dva body za suverénním Žižkovem. Tým vede bývalý karvinský kouč Leoš Kalvoda, který k týmu přišel před začátkem sezóny z divizního Přerova. „První a druhá liga se prostě neodmítá,“ říká muž, který šéfoval karvinské lavičce 21 měsíců než ho v dubnu 2010 vystřídal Jiří Balcárek. Velký pozor si budou muset domácí hráči dát na střelce Václava Vašíčka, který se v minulém kole proti Pardubicím blýskl hattrickem a určitě bude při střelecké chuti i v neděli.

Utkání na Městském fotbalovém stadiónu v Karviné-Ráji začíná v neděli v 17 hodin. V poločase proběhne soutěž ve střelbě na bránu, tentokrát na domácího brankáře. Soutěžit se bude o večeři v restauraci Ovečka.

Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Odehráno v 10:00
MFK Karviná
GKS Jastrzebie S.A.
×
Odehráno v 10:00
MFK Karviná
GKS Jastrzebie S.A.