Generální partner
Světlý režim
25. srpen 2012

Odčiníme týden starou prohru? Karviná-Znojmo

Šanci na reparát dostanou v neděli odpoledne naši fotbalisté. Po prohře v minulém kole se Zlínem, hostí i tentokrát na domácím hřišti moravský celek, 1.SC Znojmo.

Trenér Pavel Malura se bude muset obejít bez služeb Tomáše Knötiga, který viděl v zápase se Zlínem červenou kartu po předchozím žlutém napomenutí. Lehký zápas karvinské opravdu nečeká. Znojmo okupuje po třech odehraných kolech druhou příčku tabulky se sedmi body za dvě výhry a jednu remízu. „Kvalitu soupeř mít musí, jinak by neuhrál sedm bodů, to je pochopitelné,“ uvedl Malura.

Domácí tým se pokusí odčinit porážku z minulého týdne, kdy na svém hřišti podlehl Zlínu 0:1 po brance ze úvodu utkání. „Zbytečně jsme si zkomplikovali život. Navíc v tabulce pravdy bychom se v případě nedělního neúspěchu dostali do mínusových hodnot, což by nebylo nic příjemného. Doma se vyhrávat musí,“ řekl kouč MFK OKD Karviná Pavel Malura.

Znojemští jsou příjemným překvapením. Na druhém místě tabulky zaostávají o dva body za suverénním Žižkovem. Tým vede bývalý karvinský kouč Leoš Kalvoda, který k týmu přišel před začátkem sezóny z divizního Přerova. „První a druhá liga se prostě neodmítá,“ říká muž, který šéfoval karvinské lavičce 21 měsíců než ho v dubnu 2010 vystřídal Jiří Balcárek. Velký pozor si budou muset domácí hráči dát na střelce Václava Vašíčka, který se v minulém kole proti Pardubicím blýskl hattrickem a určitě bude při střelecké chuti i v neděli.

Utkání na Městském fotbalovém stadiónu v Karviné-Ráji začíná v neděli v 17 hodin. V poločase proběhne soutěž ve střelbě na bránu, tentokrát na domácího brankáře. Soutěžit se bude o večeři v restauraci Ovečka.

Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii