Generální partner
Světlý režim
8. duben 2016

Derby v Třinci s vydatnou fanouškovskou podporou

Týden uběhl jako voda a je tady další kolo FNL. Po dalekém výjezdu na jih Čech to tentokrát bude mít tým trenéra Webera hodně blízko - jede do Třince, odkud potřebuje získat tři body a udržet druhou postupovou příčku.

Sobotní soupeře dělí v tabulce deset příček a osmnáct bodů. Karvinští jsou tak právem označeni jako favorit utkání. Jenže už na podzim na Kovoně (výhra MFK OKD 1:0) se ukázalo, že Třinec nedá svou kůži lacino. Zvlášť ne v situaci, v jaké se momentálně nachází. „To je pravda. Potřebuje sbírat body, ale to my na druhou stranu také,“ pousmál se karvinský trenér Jozef Weber.

Pravdou také je, že Třinec doma hraje lépe než venku. „Především silově a nátlakově. Vepředu mají nebezpečného vysokého Dediče, který svým spoluhráčům sklepává míče,“ všiml si Weber. Ten apeluje především na obrannou činnost, která nebyla v posledním utkání dobrá. Vždyť Karvinští inkasovali v Českých Budějovicích čtyři góly. „Doufejme, že se to už nebude opakovat,“ dodal karvinský trenér. Utkání slibuje výbornou kulisu, jen z Karviné dorazí dva autobusy fanoušků a další pojedou auty po vlastní ose.

Tým Třince neprošel přes zimu výraznějšími změnami. Aktivní kariéru pouze ukončil stoper Benjamin Vomáčka, který však plynule přešel do role sportovního manažera a vedoucího mužstva. Třinec ještě posílil Muamer Avdič z Brna. Domácí trenér Karel Kula nebude moci určitě počítat s Jiřím Janoščínem, který pyká za čtyři žluté karty. Další absence mohou nastat z důvodů zranění či nemocí.

Kula si navíc uvědomuje, že utkání proti aspirantovi na postup nebude žádný med. „Ale Karviná není na jaře úplně v pohodě,“ myslí si třinecký kouč a generální manažer v jedné osobě v narážce na hubené vítězství s Vlašimí a divokou remízu na jihu Čech. Právě s Vlašimí hrál Třinec naposledy a nezískal ani bod. Ze středních Čech odjel s těsnou porážkou 1:2. Na jaře zatím borci zpod Javorového získali pět bodů za výhru na půdě Vyšehradu a domácí remízy se Znojmem a Opavou.

Zápas 22. kola Fotbalové národní ligy FK Fotbal Třinec – MFK OKD Karviná začíná na stadionu Rudolfa Labaje v sobotu 9. dubna v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka, na čarách mu budou pomáhat kolegové Peřina a Antoníček. 

Informace od domácích pořadatelů: Parkování pro motorová vozidla a případný vjezd autobusem s hostujícími fanoušky bude zajištěn na Tyršově ulici poblíž, nebo přímo u staré WERK Arény, kde se bude také nacházet pokladna pro hostující fanoušky. Vzhledem ke zvýšenému riziku utkání budou u vstupu probíhat zvýšené bezpečnostní prohlídky. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná