Generální partner
Světlý režim
11. duben 2016

Hlavou nebo nohou? To není podstatné, říká Puri

Estonský reprezentant se vrátil do základní sestavy ve velkém stylu - v sobotu vstřelil svůj první druholigový gól v karvinském dresu. Po zápase litoval, že neznamenal zisk tří bodů.

Spolupráce dvou nejmenších hráčů na hřišti znamenala v 17. minutě utkání v Třinci vyrovnání na 1:1. Erik Puchel našel před prázdnou bránou osamoceného Sandera Puriho a ten měl tolik času, že míč dopravil do sítě hlavou. „Kolik dávám za sezónu gólů hlavou? To je těžké říct,“ usmál se šikovný záložník. „Jen doufám, že se mi ve zbývajících zápasech podaří opět skórovat a my budeme vyhrávat. Nezáleží na tom, jestli to bude hlavou nebo nohou,“ podotkl Puri. 

Fotbalista světoběžník měl z gólu pochopitelně radost. Jediné, co mu kazilo náladu, byla skutečnost, že jeho trefa nepřispěla k zisku tří bodů. „Pro nás je to samozřejmě ztráta. Měli jsme hodně nadějných příležitostí vstřelit vítězný gól a získat z derby tři body,“ litoval.

Už od středy panovalo v Karviné a okolí nepříjemné počasí, na které však je Sander Puri zvyklý. Vždyť ve Skotsku či Irsku, kde také působil, se hraje převážně v sychravém počasí. „Počasí nebylo nikterak špatné. Trávník byl dobře připravený, míč po něm slušně klouzal. V Irsku nebo ve Skotsku bývá určitě víc deštivých dnů, než tady,“ nedělal si z počasí těžkou hlavu za měsíc osmadvacetiletý fotbalista.

Poslední březnový týden si "užíval" vůně domova, jelikož jej čekaly reprezentační povinnosti. Vynechal tak domácí duel s Vlašimí a v Českých Budějovicích nastoupil díky náročnému cestování jen na posledních dvanáct minut. „Čas strávený s nároďákem si pokaždé užiju. V prvním přípravném zápase proti Norsku jsme byli lepším týmem, ale bohužel se nám nepodařilo dát gól. Proti Srbsku jsme také podali dobrý výkon, měli jsme několik zajímavých šancí, které jsme nevyužili a krátce před koncem nás Srbové potrestali a vyhráli u nás 1:0,“ zakončil Sander Puri.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná