Generální partner
Světlý režim
20. květen 2023

Do Karviné dorazí rezerva SKS, Karviná-Slavia B (ne,17)

První ze dvou závěrečných domácích zápasů je tady! V neděli odpoledne nastoupí karvinští fotbalisté proti béčku pražské Slavie. Očekává se dobrý zápas, protože oba týmy potřebují body a umí střílet góly...

Fotbalisté MFK si v čele tabulky pracně vybudovali náskok, o který by neradi přišli. V neděli je tedy potřeba vyhrát, jenže soupeř také potřebuje body, jelikož hraje o záchranu. „Náskok máme, ale v žádném případě si ho každý den v kabině s hráči nepřipomínáme,“ podotkl asistent trenéra Ľubomír Luhový. Karvinští hrají z posledních tří kol, které jsou vměstnány do pouhých sedmi dnů, dvakrát doma. Příští týden ve středu hrají ve Varnsdorfu, v neděli pak doma s Třincem.

Přestože rezervě Slavie patří až čtrnáctá příčka, nebude to snadný duel, což si ostatně celá kabina uvědomuje. „Nám je vlastní pokora a respekt ke každému soupeři a nejinak tomu je i tentokrát. Víme, že mladí Slávisté umí. Umí toho vážně hodně. Ale my chceme být každý zápas lepší než minule,“ burcuje Luhový, který zároveň věří, že si fanoušci najdou v neděli odpoledne cestu na stadion.

Do sestavy by se mohl vrátil stoper Dávid Krčík, který si už odpykal karetní trest. Určitě stále budou chybět dlouhodobí marodi Martin Zedníček, Lukáš Cienciala a Dominik Žák. Otazník visí nad startem Jana Žídka, který se zranil před třemi týdny ve slezském derby na půdě Opavy.

Mladý tým pražské Slavie by si tuze rád uchoval druholigovou příslušnost i pro nadcházející sezónu. O tom, že to s ní myslí vážně, ukázali svěřenci trenéra Marka Jarolíma v minulém kole, kdy doslova rozstříleli Jihlavu 7:2 díky trefám z výborně vypracovaných pozic. Rezerva SKS neprohrála venku již tři utkání v řadě.

Stabilním článkem sestavy je velezkušený Jan Bořil, který nechyběl v základní sestavě posledních šest duelů. Domácí obrana si bude muset dát pozor na nebezpečného útočníka Ebrimu Singhateha ze západoafrické Gambie či záložníka Martina Šuberta.

Jediné měření sil se odehrálo logicky na podzim, Karvinští si z Prahy odvezli porážku 2:4! Nejlepšími střelci týmů jsou na straně MFK Jaroslav Málek s osmi trefami Štěpán Beran na straně rezervy SKS s deseti zásahy. Hned čtyřikrát se trefil v minulém kole. A dvakrát se trefil i v podzimním vzájemném zápase…


Utkání 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Karviná – SK Slavia Praha B začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 21. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Orel. Pokladny stadionu otevřou hodinu před výkopem, bulletiny najdou fanoušci na pokladnách, u turniketů a ve fanshopu.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo