Generální partner
Světlý režim
22. květen 2023

Dominik Žák: Nemyslel jsem si, že nastoupím

Toto jméno se na hřišti, vlastně ani v nominaci na utkání, nečekalo. Ovšem Dominik Žák se dal téměř zázračně zdravotně dohromady a při problémech v zadních řadách naskočil po měsíci zpět do zápasu. A vedl si velice dobře, ostatně svědčí o tom výkon celého týmu a třígólové vítězství nad Slavií B.

K utkání jste vyběhl trochu překvapivě, nebo ne?
Moje zranění se v posledních dnech výrazně zlepšilo. Dostalo se to až do takové fáze, že mě to úplně přestalo bolet. Navíc jsme měli problémy se stopery, takže se trenéři rozhodli, že mě využijí. V tréninku jsem byl od čtvrtka, ale definitivně jasno bylo až po sobotním předzápasovém tréninku.

Výborný tah, že?
Jsem za to samozřejmě rád, ale vůbec jsem si nemyslel, že nastoupím. Avšak zvládli jsme to, máme tři velice důležité body.

Měsíc jste nehrál. Jaké to pro vás bylo na hřišti po fyzické i herní stránce?
Musím se přiznat, že to nebylo tak hrozné, jak jsem předpokládal (smích). Optimální to samozřejmě nebylo, ale čekal jsem to horší i vzhledem k počasí.

Soupeře jste však s výjimkou dvou nebo tří šancí do ničeho pořádně nepustili…
…to je pravda. Snažili se za nás zabíhat, ale hlídali jsme si to. Vybavuji si v první půli jednu šanci, to nás Cipis podržel. A po změně stran trefili tyčku. Nějakou výraznější šanci asi neměli. Tudíž zasloužené vítězství i díky výborné taktické stránce z naší strany.

Ve středu ve Varnsdorfu, kde to dobře znáte ze svého působení, budete mít první mečbol.
Těším se tam hodně. I kdybych byl zraněný, tak jsem tam chtěl jet podpořit kluky. A k mečbolu – je to velká motivace ukončit to hned v první možné chvíli. Snad se nám to podaří. Všichni si to přejeme.

Jenže Varnsdorf je doma výborný - druhý nejlepší z celé soutěže.
Přesně tak, doma je ohromně silný. Musíme zmobilizovat síly a připravit se na to.


Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo