Generální partner
Světlý režim
24. únor 2017

Do třetice všeho dobrého? Dukla-Karviná (so,13:30)

Druhým zápasem nového kalendářního roku pokračuje ePojisteni.cz liga. Svěřenci Jozefa Webera se představí na pražské Julisce, kam odcestovali den předem vlakovým spojem Pendolino.

Už třetí vzájemný souboj v této sezóně čeká na fotbalisty Karviné a pražské Dukly. Oba předchozí duely skončily výhrou karvinských borců – 2:1 v lize a 4:2 po penaltách v osmifinále MOL Cupu. Tentokrát bude mít výhodu domácího prostředí pražský výběr. „Přesně tak. Dukla hraje doma, navíc každý zápas měl jiný průběh, ale rádi bychom uspěli i na třetí pokus,“ pousmál se trenér MFK Karviná Jozef Weber.

Celý tým v jarní premiéře proti Mladé Boleslavi nadchl herně, na což by bylo potřeba navázat i v sobotu odpoledne. „Ale s Duklou to bude jiné, protože hraje jiným způsobem než Mladá Boleslav. Představu o její hře ovšem máme. Herní projev se oproti podzimu příliš nezměnil, ale možná hrají více přímočarý fotbal. Ostatně to jsme viděli na vlastní oči v Turecku a samozřejmě i v prvním kole na půdě Hradce Králové,“ ozřejmil Weber v narážce na vítězství na východě Čech 2:0.

Přestože byl v Hradci velmi těžký terén, tak se Dukla snažila hrát svoji hru. „Ve svém trendu, tedy v kvalitní rozehrávce a držení balonu, pokračují i nadále. Na tohle jsme se připravovali,“ přiblížil přípravy na sobotní duel hlavní trenér MFK.Dukla se během zimy vydala trochu jiným směrem, než na jaký byli její příznivci v minulosti zvyklí. Odešli útočníci Beuaguel s Nestorem, dále Považanec či Čajič. Naopak z Plzně zamířil na Julisku Jan Holenda, z Letné talentovaný ZiZu (Zinedin Mustedanagić) nebo z Příbrami reprezentant do 21 let Brandner. 

Trenéři Hynek s Drskem už můžou počítat s kapitánem Markem Hanouskem, který první jarní zápas musel vynechat kvůli karetnímu trestu. „Někde jsem četl, že chtěli zefektivnit hru, cizince poslali jinam a nahradili je hráči z domácích zdrojů,“ poznamenal Jozef Weber. „V zimním období došlo k zásadnější obměně našeho kádru. Nejvíce jich bylo v ofenzivě, kde nám to na podzim trochu skřípalo, přesto že jsme v počtu zakončení dominovali,“ řekl na předsezónní tiskové konferenci sportovní ředitel ú nebo Günter Bittengel.

Ambice pražského týmu jsou jasné – posunout se do lepšího středu tabulky. „Karviné máme co vracet, navíc bychom rádi to vítězství z Hradce potvrdili v domácím prostředí,“ řekl pro klubovou televizi zkušený stoper Jan Šimůnek. Právě výhrou nad hradeckými „Votroky“ hráči Dukly všem dokázali, že to myslí vážně. Uspějí však na třetí pokus proti aktuálně sedmému týmu ligy?

Utkání 18. kola ePojisteni.cz ligy FK Dukla Praha – MFK Karviná začíná na stadionu Juliska v sobotu 25. února ve 13:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek, na čarách mu budou asistovat kolegové Nádvorník a Hájek

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo