Generální partner
Světlý režim
19. duben 2016

Dohrávané derby je tady, Karviná hostí Valcíře

V původním termínu se utkání 18. kola nemohlo odehrát kvůli nezpůsobilému terénu. O měsíc později je všechno jinak. Domácí chtějí potvrdil poslední výhru proti Sokolovu, Frýdek-Místek naopak chce složit reparát za porážku s Varnsdorfem.
Dotáhnou se Karvinští v případě výhry na Znojmo? Jak dopadne souboj dvojčat Hoškových? Tak nejen na tyto otázky budou všichni fanoušci znát odpověď ve středu kolem sedmé večer. „Frýdek-Místek je pro mě týmem jara. Ano, sice teď naposledy prohrál doma s Varnsdorfem, ale předtím dokázal porazit Hradec Králové i Sokolov a tři body získal i na půdě Táborska. A to už není náhoda. Valcíři opravdu hrají velmi dobře,“ chválí středečního soupeře trenér domácích Jozef Weber.

Utkání slibuje velmi dobrou kulisu i zajímavé momenty - především bratrský souboj Jana a Petra Hoškových. Jan je karvinský stoper, Petr hostující útočník, čerstvý držitel ocenění Hráč měsíce března ve Fotbalové národní lize. „A právem! Bráchovi se daří, moc mu tohle ocenění přeji. Na vzájemný zápas se oba moc těšíme. Naposledy jsme proti sobe hráli takřka před dvěma lety v poháru. Já za Teplice a brácha za Domažlice,“ vzpomínal Jan Hošek.

Podle Jozefa Webera bude důležitá stejná koncentrace, jako v sobotu se Sokolovem. „Hráčům zopakuji, že tým, který porazí Hradec Králové, nemůže být špatný. Je to pro nás velká výstraha,“ dodal. Sestava se zřejmě od té sobotní lišit příliš nebude.

Frýdku-Místku hrubě nevyšla podzimní část soutěže. Přezimování na třinácté příčce s dvanácti body určitě nebylo příjemné. Jenže jaro, to už je jiné kafe. Sice první dva zápasy svěřenci Mikuláše Radványiho kvůli špatným terénům nesehráli, ale zřejmě jim to pomohlo. Třináct bodů z pěti zápasů je toho jasným důkazem. 

Valcíři adekvátně posílili – Byrtus a Skwarczek prošli Karvinou, dalšími jmény jsou pak již zmíněný Petr Hošek, Martin Klabník, brankář Pavol Pensa, Pavel Tobiáš a Emmanuel Mensah. Podzimní zápas ve Stovkách vyhrála Karviná po gólech z první půle 2:0.

Dohrávka 18. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – MFK Frýdek-Místek začíná ve Sportovním centru Kovona ve středu 20. dubna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách pak asistenti Caletka a Boček.  

Během poločasové přestávky proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hraje se o dres, soudek piva a klubovou šálu. Cena zápasového zpravodaje je 10 Kč.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná