Generální partner
Světlý režim
25. srpen 2015

Dohrávka je tady, Karviná hostí Varnsdorf

Potvrdí domácí třemi body velmi solidní vstup do nové sezóny, anebo si hosté odvezou z Karviné aspoň bod? Velmi zajímavý a zřejmě nadprůměrný duel se hraje ve středu od 17 hodin.

Těžký zápas, určitě nejtěžší v dosavadním průběhu soutěže, čeká podle slov z karvinské kabiny na domácí tým. Oba soupeři se měli potkat první srpnový víkend, ale hosty postihlo ve velkém infekční onemocnění, a tak FAČR utkání odložil. Oba týmy se následně domluvily na poslední srpnové středě.  

Varnsdorf sice ještě nevyhrál, ale v neděli s Ústím vedl o dva góly, přesto nakonec o výhru přišel. „Čeká nás kombinačně výborné mužstvo. Věřím, že nás přijdou podpořit fandové a vytvoří minimálně stejnou kulisou jako proti Vyšehradu,“ přeje si trenér Jozef Weber.

Hráči i trenéři jsou rádi, že se hraje hned ve středu a potom v sobotu pohár ve Vítkovicích. „Všichni to tak máme rádi, snad nám ty zápasy vyjdou, to je nejdůležitější,“ usmál se Weber, který Varnsdorf považuje za jednoho z velkých favoritů tohoto ročníku Fotbalové národní ligy. „Je to ambiciózní klub s ředitelem panem Gabrielem i novým trenérem Romanem Skuhravým. Čeká nás ohromně těžké a složité utkání,“ doplnil.

Kdyby ve Varnsdorfu měli potřebné zázemí a vhodný stadion, tak by v této sezóně jezdili do jiných destinací. Jako druhý tým minulého ročníku FNL si totiž vybojovali právo účasti v Synot lize. Z toho však sešlo, a tak do nejvyšší soutěže šel třetí Zlín a rozhodně nedělá ostudu. Varnsdorfskému vedení se podařilo víceméně udržet úspěšný kádr z postupové sezony, pouze Radim Breite odešel do Teplic a pár hráčům skončilo hostování.

Největší změna tak nastala na trenérské lavici. Úspěšného Zdenka Frťalu, který se vrátil domů na Slovensko, nahradil bývalý kouč Jablonce Roman Skuhravý. Pod jeho vedením zatím populární „Vanďák“ odehrál jen dva zápasy díky lichému počtu účastníků ve Fotbalové národní lize – oba v domácím prostředí a ani jeden nevyhrál. Na úvod prohra se Sokolovem a víkendová remíza s Ústím asi není tím pravým ořechovým.

Dohrávka 1. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FK Varnsdorf začíná ve Sportovním centru Kovona ve středu 26. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude Pavel Julínek, jeho asistenty pak pánové Vysloužil a Pochylý. 

V poločase proběhne nová soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o permanentku, klubový dres a šálu. Cena zápasového zpravodaje je také na startu nové sezóny pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná