Generální partner
Světlý režim
2. prosinec 2015

Dolehla na nás asi únava, řekl Lukáš Duda

Pořádně si zahrál až v úplném závěru podzimu a za vytíženost je rád. Lukáš Duda nastoupil v Mladé Boleslavi a pak v obou posezónních přípravných zápasech.
Proti Hlučínu i Petrovicím odehrál blonďatý záložník vždy plných devadesát minut. V kombinované sestavě však ani jeden ze dvou zápasů se svými spoluhráči nevyhrál. „To je škoda. Proti Petrovicím už na nás asi i trochu dolehla únava,“ myslí si. Právě duel s Lokotkou byl nejen pro něj specifický. „Hrál jsem proti svým spoluhráčům, vždyť jsem pár zápasů na podzim za Petrovice odehrál. Navíc i proti klukům, se kterými jsme hráli dorosteneckou ligu. Mohl jsem si víc dovolit, protože je znám,“ usmál se.

Naopak nervozitu cítil v pohárové odvetě v Mladé Boleslavi, kde nastoupil v základní sestavě a vydržel v ní až do 79. minuty. „Velká zkušenost. Nastoupil jsem na levé straně zálohy proti týmu, který prohání Plzeň a Spartu. Na mojí straně hráli Kysela či reprezentant Skalák. Zpočátku jsem si zvykal, pak už to šlo. Škoda té nepovedené desetiminutovky, ve které jsme dostali tři góly,“ řekl s odstupem pár dnů Lukáš Duda.

Při osobním hodnocení podzimu nemohl nezmínit zranění, které jej na víc než měsíc vyřadilo mimo hru. Stalo se tak po přípravném utkání s reprezentací do 20 let. „Trochu mě to zabrzdilo, ale to se nedá nic dělat. Proto jsem rád, že po rekonvalescenci jsme si zahrál například v Mladé Boleslavi, ale i teď v těchto dvou závěrečných přípravných zápasech,“ doplnil Duda s tím, že během volna se chystá do Belgie, vánoční svátky pak stráví doma.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo