Generální partner
Světlý režim
23. listopad 2018

Doma proti nejlepšímu, Karviná-Slavia (so,14)

Po reprezentační přestávce pokračuje FORTUNA:LIGA prvním odvetným kolem. Karvinští pod novým trenérem Norbertem Hrnčárem vyzvou aktuálního lídra, pražskou Slavii.
Jestliže většina klubů prožila třetí reprezentační přestávku v relativním klidu a bez většího zájmu médií, tak toto se rozhodně netýkalo MFK Karviná. Klubové vedení totiž o víkendu odvolalo trenéra Romana Nádvorníka, kterého hned v pondělí nahradil Norbert Hrnčár – a se svým kolegou Richardem Högerem se okamžitě pustili do práce.

Karvinští vstupují do druhé poloviny základní části FORTUNA:LIGY proti nejtěžšímu možnému soupeři, během tří sezón navíc proti Slavii ještě nebodovali. „Jsme si vědomi toho, že protivník bude extra kvalitní. Snažíme se tým připravit co nejlépe a určitě nejdeme do zápasu se strachem,“ prohlásil stručně nový šéf karvinské lavičky, který nechce vyložit pomyslné „karty na stůl“.

Spolu s Richardem Högerem se vrací na lavičku přesně po půl roce. „Jsme v očekávání a těšíme se na to. Je to pro nás nová výzva,“ doplnil Norbert Hrnčár. Karvinští aktuálně tahají nepříjemné série - třikrát v řadě nevyhráli a především třikrát za sebou prohráli před vlastními fanoušky. Na vítězství čekají od 22. září, kdy porazili v domácím Příbram vysoko 4:1. 

Bývalým slávistou je gólman Martin Berkovec, ten se na utkání těší. „Rádi bychom Slavii obrali o nějaký ten bodík. Očekávám dobrý zápas a v případě úspěchu určitě dodám klukům do kabiny nějaké občerstvení,“ usmál se.SK Slavia Praha se může pyšnit nejlepším útokem (37 vstřelených gólů) a zároveň také nejlepší obranou (11 obdržených gólů). Soubor kouče Jindřicha Trpišovského potvrzuje roli asi největšího favorita na titul a současně hraje tři soutěže – základní skupinu Evropské ligy, FORTUNA:LIGU a MOL Cup. Z posledních šesti ligových utkání má Slavia bilanci pět výher a jednu remízu.

Nejde nepostřehnout vynikající výkony opor – Miroslav Stoch s devíti góly nejlepší střelec Slavie, kreativní záložník Josef Hušbauer či vynikající Tomáš Souček. Tito tři by se na trávníku Městského stadionu měli určitě objevit v základní sestavě. Naopak zranění do hry nepustí Stanislava Tecla, Jakuba Hromadu či Micka van Burena. Nejistý je start opory na pravé straně obrany Vladimíra Coufala. 

První vzájemné utkání se uskutečnilo ve druhém kole, na začátku srpna zvítězil favorit v domácím prostředí přesvědčivě 4:0. Do utkání na karvinské straně určitě nezasáhnou marodi Dreksa, Puchel a Panák. Kvůli disciplinárnímu trestu bude scházet i nejlepší střelec Lukáš Budínský.

Utkání 16. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SK Slavia Praha začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 24. listopadu ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk, na čarách mu budou asistovat kolegové Vlasjuk a Kříž. Na stadionu bude rovněž přítomen videorozhodčí.

Utkání ještě není vyprodané, pokladny stadionu se otevřou ve 12:45 hodin. K dostání budou také klubové bulletiny MFK KARVINÁ, zdarma si je fanoušci mohou vyzvednout na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů. Klub fanouškům připomíná, že pořadatelská služba nepustí na stadion žádného fanouška s batohem, krosnou atd. Ovšem je možnost si vzít aspoň deku na přikrytí – ta bude u turniketů akceptována a tolerována.
Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo