Generální partner
Světlý režim
25. listopad 2018

Kapitán Janečka: Penalta ano, bylo to zbytečné

Také ve druhém po sobě jdoucím domácím zápase bylo v hlavní roli video. Zatímco o prvním gólu z (ne)ofsajdu se ještě možná bude psát a mluvit, tak zákrok Marka Janečky ve vápně na protihráče Sýkoru byl zcela jasný.
Inkasovat gól od Slavie takhle brzy, to asi není právě ořechové, ne?
Bohužel, dostáváme pořád hloupé góly. Ale jsem přesvědčený, že to byl ofsajd. Myslím si, že linii jsme dodrželi. Ale nevím. Rozhodčí nám říkal, že mu VAR potvrdil, že se o ofsajd nejednalo. Na hřišti s tím rozhodnutím nic neuděláte. 

Po gólu na 1:1 Slavia záhy odpověděla po penaltě, kterou jste zavinil a nakonec to potvrdil i videorozhodčí. Jaký je váš pohled na situaci?
Penalta byla. Čekal jsem, že Bojan Letić vyhraje souboj, ale bohužel ho míč přeskočil, já šel do souboje a Sýkora si míč dobře pokryl. Kontakt tam byl, a když se šel rozhodčí podívat na video, tak mi bylo jasné, že penaltu odpíská. Bylo to z mojí strany zbytečné, ale šel jsem do toho ve sprintu a narazil do něj.

Byl to klíčový moment duelu?
Asi jo.

Chyběl na hřišti Lukáš Budínský?
Nejde jenom o Bůďu, který je vykartovaný. Chybí nám i zranění Filip Panák nebo Tomáš Wágner. Jsou to důležití hráči, ale musíme to zvládnout bez nich. Nic jiného nám ani nezbývá.  

Od začátku týdne vás vede nový trenér. Jak to vnímáte?
Každý trenér má svoje představy o hře a systému, který chce praktikovat. My jsme se hodně zaměřovali na taktické věci. Je to pochopitelně změna a musíme být hodně vnímaví, abychom rychle pochopili jeho záměry. Musíme se fakt snažit, protože jsme poslední. Asi se moc nečekalo, že bychom se Slavií vyhráli, i když do každého zápasu jdeme s vírou uspět. Teď je pro nás nejpodstatnější příští zápas v Mladé Boleslavi!



Rozhovory Rozhovory
st 18.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Ciupa

Úplně veselé povídání to nebylo. Gólman Jiří Ciupa musí jako odchovanec klubu skousnout fakt, že z prvoligové Karviné bude druholigová. V rozhovoru před posledním domácím utkáním se vesměs vzpomínalo…

st 4.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Eldar Šehić

Levý obránce Eldar Šehić pochází z Bosny a v Karviné působí necelý rok. Za tu dobu si vydobyl místo v základní sestavě a naučil se česky. V rozhovoru vypráví o fotbalových začátcích, fotbale v Bosně nebo i tom, že byl záložník. Dokonce si zahrál mládežnickou Ligu mistrů a dal gól slavnému Atlétiku Madrid…

út 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Zorvan

Hráč s číslem 7 na karvinském dresu dělá fanouškům radost. Zimní posila Filip Zorvan v každém zápase svými výkony dokazuje, jak je pro tým důležitý. V rozhovoru hovoří o svém bratranci, ale také o reprezentačních spoluhráčích či oblíbeném týmu…

st 6.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam Jánoš

Se záložníkem Adamem Jánošem, který je v Karviné na hostování z ostravského Baníku, jsme v rozhovoru probrali výhru ve slezském derby, jeho prvoligové štace, top spoluhráče a další zajímavosti…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo