Generální partner
Světlý režim
6. červen 2020

Dost bylo ztrát, je potřeba získat tři body! Karviná-České Budějovice (ne,15)

V neděli odpoledne přivítají Karvinští na svém stadionu jihočeské Dynamo. Rozdíl mezi oběma soupeři je patnáctibodový, ovšem hráči MFK by rádi využili domácího prostředí a brali tři body, které nutně před nadstavbou potřebují.

Karvinští potřebují nutně zabrat a zvítězit. Po nepovedených duelech se Spartou a na Slovácku mají možnost vylepšit si renomé proti nováčkovi soutěže, který je aktuálně osmý. „Se Spartou to nebylo až tak špatné v první půli, na Slovácku to nebylo vůbec dobré během celého zápasu. Tam se nám hraje špatně, nevím proč, ale je to prostě holý fakt. V Uherském Hradišti nejsme dlouhodobě schopni skórovat, natož tam vyhrát. Někdy to tak prostě je,“ prohlásil asistent trenéra Marek Bielan.

Fotbalisté MFK měli na poslední Příbram před víkendovým kolem šestibodový náskok, na Opavu pětibodový a čtrnáctý Zlín byl při rovnosti bodů na barážové pozici pouze z důvodu horšího skóre. „Trochu nás přibrzdila pandemie koroaviru a neplánovaná pauza. Musíme se ale opět nastartovat a navázat na dobré výkony z přelomu února a března. Věřím, že se v neděli už chytneme a Budějovice doma porazíme,“ prohlásil asistent trenéra Marek Bielan.

Trenéři nepočítají s vykartovanými obránci Ndefem a Rundićem, naopak se do sestavy v neděli s velkou pravděpodobností vrátí Ondřej Lingr, který se vyprofiloval v jednoho ze stěžejních hráčů. „Myslím si, že jeho bojovnost a nasazení strhne ostatní. Potřebujeme nepříjemnou dvouzápasovou šňůru přerušit a získat obrovsky důležité tři body,“ upozornil Bielan.

České Budějovice posbíraly po restartu ze tří zápasů jen tři body za vítězství nad mátožnou Sigmou (2:0). Doma nestačily na Liberec (0:1) a prohrály také v Praze s Bohemkou (2:3). Před tímto kolem se svěřenci Davida Horejše nacházeli na osmé pozici s devětatřiceti body. Velice dobře si v barvách Dynama vede Benjamin Čolić, který se na jih Čech přestěhoval před startem této sezóny, kdy mu ve Slezsku skončila smlouva. Svými výkony vedení klubu přesvědčil a v týdnu prodloužil smlouvu až do roku 2023.

Podzimní vzájemný duel ovládli Jihočeši jednoznačně 3:0 a v průběhu zápasu i po něm muselo hned kvarteto hráčů MFK do nemocnice. Poslední výjezd Českých Budějovic do Karviné se datuje k 19. září 2015 – Karvinští tehdy ve Fotbalové národní lize vyprovodili Dynamo výpraskem 5:0!

Utkání 28. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SK Dynamo České Budějovice začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 7. června v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Lerch.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo