Generální partner
Světlý režim
6. květen 2018

Dreksa: Ještě není konec, zbraně neskládáme!

Je bojovník a hecíř, který nic nevzdává! Stoper Pavel Dreksa byl po zápase s Duklou samozřejmě naštvaný, ale stále věří v záchranu. Tabulka je stále hodně vyrovnaná, po 27. kole však Karvinští figurují na sestupové 15. pozici.
Pavle, kde hledat příčiny sobotní porážky?
Chtěli jsme strašně moc uspět, ale v některých fázích zápasu to bylo až příliš a asi i na úkor způsobu naší hry. Proto jsme prohráli.

Obdrželi jste tři poměrně laciné branky, obrana byla nebývale propustná. Souvisí to s vašimi předchozími slovy, že jste si byli plně vědomi, že se utkání musí zvládnout?
Souhlasím. Ale také jsme neměli druhé odražené míče, proto nás přečíslovali a měli dostatek času.

Klíčový okamžik zápasu podle vás? Tyčka Filipa Panáka nebo druhý gól Dukly dvě minuty po vyrovnání z kopačky Jana Kalabišky?
Určitě ten druhý gól soupeře. Místo, aby nám to pomohlo, uklidnili se a případně se nadechli k náporu, tak za dvě minuty inkasujeme. To rozhodlo!

Situace není vůbec dobrá. Navíc v posledních třech kolech hned dvakrát jedete na stadion soupeře. Co s tím?
Ve hře je pořád devět bodů. Upřímně, po našich domácích zápasech je lepší, že budeme hrát venku. Já jsem ten poslední, kdo by skládal předčasně zbraně a nevěřil v záchranu. U nás je to o hlavě, musíme tam všichni dostat fakt, že ještě nic není hotové. Šance na setrvání v nejvyšší soutěži stále existuje.

Pohled na tabulku je ovšem hodně smutný, patnácté místo nepůsobí tři kola před koncem optimistickým dojmem. Vnímáte to podobně?
Na to se vůbec nedívám. Pár kol zpátky jsme byli devátí s tříbodovým náskokem na sestup. Nyní jsme těsně pod čarou a nikde není napsáno, že to za tři kola nemůže být jinak. Hodně věcí se v našich hlavách ale musí změnit, aby to dobře dopadlo. Ještě není konec!

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.