Generální partner
Světlý režim
4. květen 2018

Není kam uhnout, Karviná-Dukla Praha (so,16)

Předposlední domácí duel této sezóny bude bitvou o hodně! Karvinští bojují o záchranu a nutně potřebují doma po dvou měsících zase zvítězit.
Náskok na první nesestupové místo není žádný (26 bodů má i čtrnáctá Jihlava), proto karvinští fotbalisté nutně potřebují v sobotu odpoledne zvítězit. Poslední vítězný pokřik si užili 25. února po čtyřgólovém koncertu proti Zlínu. „Jsme dobře připravení. Věřím, že utkání zvládneme ke spokojenosti nás i fanoušků. Potřebujeme nutně vyhrát, sice jsme na jaře pouze dvakrát prohráli, ale šest remíz je opravdu moc,“ uvědomuje si důležitost utkání trenér Josef Mucha.

Podzimní duel v Praze mají fanoušci i celý tým v živé paměti – Karvinští vedli po hodině hry 2:0 a kráčeli k třem bodům, jenže závěrečných třicet minut hrubě nezvládli a Dukla třemi brankami skóre dokonale otočila. „To už je ale pryč, očekávám úplně jiný zápas. Oba týmy hrají o hodně a možná ani nebude rozhodovat fotbalovost, ale spíš srdíčko a zaujetí pro samotnou hru,“ myslí si Mucha. 

Přestože podle Josefa Muchy má Dukla zkušené hráče v obraně, tak svěřenci Jaroslava Hynka disponují nejhorší obranou v celé lize – v šestadvaceti zápasech obdržel „armádní klub“ 46 gólů. „Věřím, že se zvládneme prosadit,“ dodal.Pražská Dukla má o tři body víc, ale o jistotě záchrany na Julisce ještě mluvit nemůžou. Trenér Jaroslav Hynek nebude moci počítat s vykartovaným Ivanem Schranzem, naopak útočník Jan Holenda je po čtyřzápasové absenci kvůli problémům s achilovkou fit, minule už nastoupil aspoň na pár minut a v Karviné pravděpodobně vyběhne na trávník od začátku.

V zimní pauze přivedlo vedení klubu pouze devatenáctiletého hráče z Pobřeží Slonoviny Mohameda Doumbiu. Naopak kádr mj. opustil talentovaný Zinedin Mustedanagič, kterého si z hostování stáhla Sparta. V dosavadních třech ligových duelech je bilance vzácně vyrovnaná, oba týmy jednou vyhrály a jednou skončil zápas nerozhodně. 

Utkání 27. kola HET ligy MFK Karviná – FK Dukla Praha začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 5. května v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách mu budou pomáhat kolegové Pelikán a Podaný. Pokladny stadionu se fanouškům, kteří ještě váhají s návštěvou, otevřou ve 14:45 hodin. Klubové bulletiny MFK Karviná budou k dispozici opět zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo