Generální partner
Světlý režim
21. srpen 2016

Dreksa: Věřil jsem, že nás lidé dotlačí k výhře

Už mu to pálí znovu i v nejvyšší soutěži, kterou si zahrál i v dresu hanácké Sigmy Olomouc. Pavel Dreksa důležitým gólem otevřel účet sobotního zápasu s pražskou Duklou, když se trefil přesně hlavou po Budínského rohovém kopu.

Pomohli jste si standardní situací a vy jste tak vstřelil svůj šestý prvoligový gól, první v karvinském dresu. Šlo o zlomový moment utkání?
Asi jo. My si ze hry moc šancí nevytvoříme, takže je potřeba si občas pomoct kvalitní standardkou. To se nám povedlo vlastně podruhé za sebou a i díky tomu jste udělali v těchto utkáních šest bodů. Byl jsem bráněný velmi nepříjemným stoperem Štetinou, ale utrhl jsem se a počkal si na Bůďův míč. Vím, že to tam často kope. Vyšlo to ideálně!

Trenér Weber před zápasem upozorňoval na soupeřovy ofenzivní hráče. Jaké to bylo v reálu?
Byli nepříjemní. Zvlášť hráči tmavé pleti mají jinou stavbu těla, jsou nesmírně rychlí. Pozitivní je, že do žádných tutových šancí jsme je nepustili. Byli jsme na Duklu skvěle připraveni.

Čím to, že vás zase nevyšel první poločas?
Dukla nás kombinačně přehrávala. Je to dáno asi o něco větší kvalitou, jsou zvyklí hrát ve vyšším tempu a víc si dovolí. My jsme každou třetí přihrávku zkazili a sami se tak dostávali pod tlak. Prostě liga je o dva levely výše než Fotbalová národní liga. Pořád si zvykáme.

Co jste říkal atmosféře?
Neuvěřitelná a moc pozitivní. Myslím si, že právě fandové byli klíčem k této výhře.

Mexické vlny v Karviné, věc takřka nevídaná. Vnímali jste to?
Já ano. Posledních dvacet minut jsem byl z atmosféry doslova konsternován. Hrálo se nám opravdu fantasticky a věřil jsem, že díky lidem zápas zvládneme a připíšeme si tři body.

Možná jen škoda gólu v poslední minutě, mohli jste poprvé udržet čisté konto.
To je fakt. Vypadalo to, že Dukla se už k ničemu nedostane a prásk – z dvaceti metrů přesně k tyči. Trochu nás to samozřejmě znejistilo, ale dohráli jsme to nakonec v pohodě.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo