Generální partner
Světlý režim
19. srpen 2016

Karviná hostí v sobotu armádní Duklu!

Svěřenci Jozefa Webera by rádi ve 4.kole ePojisteni.cz ligy navázali na týden starou výhru z Mladé Boleslavi. V cestě však bude stát protivník z Julisky! Hraje se od čtyř odpoledne.
Karvinští mají po třech kolech čtyři body, což trenér Weber hodnotí jako slušný prozatímní zisk. „Nespokojení určitě nejsme. Kdyby nám to někdo řekl před sezónou, že z těžkých zápasů v Jablonci, doma s Brnem a v Mladé Boleslavi získáme čtyři body, tak bychom se určitě nezlobili,“ usmál se.

Při otázkách směrem k sobotnímu soupeři zmínil obrovskou kvalitu směrem dopředu. „Dukla disponuje velmi dobrými zahraničními útočníky Néstorem Albiachem, Beauguelem či Olayinkou. Pokud se nám povede eliminovat jejich sílu, mohlo by to pro nás dobře dopadnout. Viděli jsme několik zápasů, očekávám zajímavý duel,“ pronesl a doplnil, že kádr je zdravotně v pořádku, naopak trenérský štáb řeší, kdo z hráčů nebude k utkání nominován. „To je ale vždy lepší, než řešit opak,“ dodal.

Jeden z hrdinů utkání v Boleslavi, defenzivní fotbalista Marek Janečka, si uvědomuje, že je důležité potvrdit tříbodový venkovní zisk i v domácím prostředí. „Věřím, že lidé dorazí, jejich podpora v prvním domácím zápase byla výborná. Budeme se snažit ze všech sil, abychom doma vyhráli,“ slíbil. Útočník Pavol Jurčo moc dobře ví, že tým ze začátku sezóny hodně efektivní v zakončení a doufá, že to tak půjde dál. „Rádi bychom získali tři body a potěšili oko diváka kvalitním výkonem. Musíme hrát svou hru,“ dodal třígólový střelec.

Hráči pražské Dukly jedou do Slezska s respektem, ale rádi by v Karviné uspěli, jelikož v dalším zápase hostí Spartu a každý bod se počítá. Kádr armádního klubu založeného v roce 1948 prošel před tímto soutěžním ročníkem menší obměnou. Především skončila smlouva nejlepšímu střelci Tomáši Bergerovi, navíc z Julisky odešel i úspěšný trenér Luboš Kozel, kterého nahradil Jaroslav Šilhavý. Nejvýraznější posilou je stoper Jan Šimůnek, který hrál dlouhá léta v německé Bundeslize.

Utkání 4. kola ePojisteni.cz ligy MFK Karviná - FK Dukla Praha začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 20. srpna v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka, jeho asistenty budou pánové Pelikán a Boček.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo