Generální partner
Světlý režim
22. leden 2016

Duel aspirantů na postup, Sosnowiec vyzve Karvinou

Tým Jozefa Webera se v sobotu ráno vydá na cestu do Polska, kde jej v pravé poledne čeká zápas proti Zaglebie Sosnowiec.
Druhým zápasem v tomto týdnu zakončí třetí tréninkový týden fotbalisté s logem OKD na prsou. Po remíze se Zbrojovkou Brno je nyní čeká třetí tým polské I. ligy (druhé nejvyšší soutěže). „Opět dostanou šanci všichni hráči, to budeme praktikovat až do konce ledna,“ přiznal trenér Weber.

Zápas zřejmě vynechá stoper Pavel Dreksa, který odkulhal během druhé půle středečního zápasu. Šanci na této pozici tak dostanou mladí hráči, kteří potřebují nasbírat zkušenosti v těchto konfrontačních duelech. „Jejich výkon proti Brnu však byl rozpačitý. Snad to v sobotu bude lepší,“ konstatoval Jozef Weber.

Tým Zaglebie Sosnowiec se v Polsku netají ambicemi na postup do Ekstraklasy. Finance i podmínky by podle dostupných zpráv měly být na velmi dobré úrovni. Chybí tomu jediné – skončit do druhého místa. Po podzimu jsou svěřenci kouče Artura Derbina třetí s tříbodovou ztrátou na Gdyni, která drží druhou postupovou příčku - první je Wisla Plock. Sosnowiec má za sebou prozatím pouze jedno přípravné utkání, ve kterém podlehl Osvětimi 1:2.

Utkání Zaglebie Sosnowiec – MFK OKD Karviná startuje v sobotu 23. ledna ve 12 hodin na umělé trávě polského týmu. 
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo