Generální partner
Světlý režim
24. leden 2016

Odehráli jsme dobrý zápas, řekli oba střelci

Karvinští podruhé za sebou remizovali 2:2. Po středečním utkání se Zbrojovkou Brno zopakovali stejný výsledek i v sobotu na hřišti Zaglebie Sosnowiec, kde se prosadili Petr Glaser s Lukášem Dudou.

Zatímco s Brnem o dvoubrankovou ztrátu přišli, tentokrát manko v podobě dvou gólů, které Sosnowiec vstřelil v rozmezí dvou minut, dohnali. Přesto úplná spokojenost z obou úspěšných střelců nevyzařovala.

Petr Glaser po utkání prohlásil, že domácí byli ve druhé půli nejslabším soupeřem, na který Karvinští během zimní přípravy zatím narazili. „My jsme naopak odehráli velmi dobrý zápas. Každopádně v příštím týdnu nás čekají těžší soupeři,“ řekl úspěšný exekutor pokutového kopu. „Už před hvizdem rozhodčího jsem byl rozhodnutý, kam zamířím,“ přiznal. A povedlo se přesně, polský gólman skončil na druhou stranu.

O šest minut později blonďatý záložník jemnou tečí po střele Marka Janečky vyrovnal stav utkání na 2:2. „Byla to chtěná teč, navíc jsem si při tom roztrhl kopačku,“ usmál se Lukáš Duda. Utkání podle jeho slov bylo z karvinské strany celkem dobré. „Ale mohli jsme klidně vyhrát, protože šancí jsme si vypracovali víc. Ale byl to teprve třetí zápas přípravy,“ dodal. 

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo