Generální partner
Světlý režim
16. duben 2021

Duel sousedů v tabulce, Karviná-České Budějovice (so,16)

Náročné příští dny začínají – během pouhých osmi dnů odehrají Karvinští hned tři duely. Tím prvním bude domácí střetnutí s českobudějovickým Dynamem. V případě vítězství by svěřenci Jozefa Webera svého soupeře v tabulce přeskočili.

Konečně už nastartovat domácí vítěznou sérii a tím pádem svého soka v tabulce přeskočit. Tento jasný cíl zní z karvinské kabiny před sobotním odpoledním duelem. „Ztracených domácích utkání už byla spousta. Chtěli bychom opět z domácího stadionu udělat nedobytnou tvrz s tím, aby se tady soupeři báli jezdit díky našemu způsobu hry. Navíc poslední výsledky mančaftů kolem nás ukazují, že to bude ohromně důležitý zápas. Rádi bychom se posunuli do relativního klidu před následující těžkou sérií zápasů,“ prohlásil asistent Jan Baránek.

Jihočechům se poslední dva měsíce vůbec nedaří. Z tří bodů se radovali naposledy 5. února proti Ostravě (to už je osm ligových zápasů), navíc v posledních čtyřech kolech vstřelili jediný gól (Plzni). Ovšem pozor, obrali o bod doma pražskou Spartu. „Určitě se dostali trochu pod tlak. Rádi bychom té jejich aktuální nepohody využili,“ podotkl asistent Baránek.

Přestože se Dynamu nedaří, není vůbec radno soupeře pod vedením trenéra Davida Horejše podceňovat. Kvalitu má velkou a výhodu skýtá dlouhodobě ustálený kádr. „Mají výborné a kvalitní hlavičkáře, kluci si budou muset dát pozor na jejich standardní situace a dodržet přesné pokyny, které od nás dostanou,“ doplnil Jan Baránek. Fotbalisté MFK jsou na třiceti bodech, Jihočeši mají bodů jednatřicet. Karvinští se budou muset obejít bez Róberta Mazáně, který bude stát kvůli čtyřem žlutým kartám.

Podzimní vzájemný zápas skončil na Střeleckém ostrově remízou 1:1! V posledním vzájemném utkání na karvinské půdě se v červnu minulého roku urodila bezbranková remíza. Nejlepšími střelci jsou - na domácí straně osmigólový Michal Papadopulos a na straně hostů dva šestigóloví Čolić s Brandnerem.

Utkání 27. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SK Dynamo České Budějovice začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 17. dubna v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Radek Dubravský.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná