Generální partner
Světlý režim
17. duben 2016

Filip Panák si to v základu užívá a má první trefu

V Třinci připravil gól, proti Sokolovu jej sám vstřelil – dokonce premiérový druholigový. Podruhé za sebou se Panák objevil v základní sestavě a opět nezklamal – lépe řečeno byl opět důležitým hráčem týmu, který získal tři body a sokolovský Baník takřka odstřihl od postupových nadějí.

Filipe, popište váš první jubilejní gól ve Fotbalové národní lize?
Dostal jsem perfektní centr od Erika Puchla. Máme takhle chodit do šestnáctky a já to jen uklidil. Šlo jen o to, abych to dobře trefil, což se povedlo dokonale.

Odstřihli jste tímto svým vítězstvím Sokolov od nadějí na postup?
Jednoznačně to bylo utkání o šest bodů. Takhle jsou nahoře už jen tři týmy a odpadl právě Sokolov a Ústí. Vybojovali jsme důležité tři body a máme před sebou ještě dva domácí duely a pak zápas v Hradci. Tato utkání považuji za klíčová.

Udeřili jste snad po druhém centru ze strany. Proč jste tak nehráli od samotného úvodu? 
Nevím, ale chtěli jsme tak začít. Sokolov nás však k tomu moc nepustil a vyplynulo to až s přibývajícími minutami. Po druhém gólu ze začátku druhé půle jsme se uklidnili a Sokolov pak musel zabrat, trochu nás tlačil. Ale do pořádné šance se vlastně nedostal. 

Dvě minuty po Budínského gólu jste střídal. Šlo o taktický tah nebo máte nějaké drobné zranění?
Měl jsem toho už plné zuby a trochu mě začal bolet sval. Ale nevím, jestli to trenér věděl.

Neohrozí to středeční dohrávku, když jste se tak hezky zabydlel v základní sestavě?
Snad ne, budu v pořádku!

Jak si vůbec užíváte zápasy v základu?
Je to skvělé, ale hektické. Vždyť ještě před měsícem jsem pomáhal Petrovicím v divizi a najednou hraju ve druhé lize o postup a navíc v základní jedenáctce. Snažím se, co to jen jde se v ní udržet.

Nakopl vás hattrick za Lokotku na půdě Nových Sadů?
Myslím, že jo. Ale je fakt, že jsme tady měli nějaká zranění, nevyšel nám například první poločas zápasu s Vlašimí a trenér udělal nějaké změny.

Dá se tedy říct, že už vás v Petrovicích trenér Špička a spoluhráči neuvidí?
Tak to nevím (úsměv). To musí rozhodnout tady náš trenér Weber. Každopádně se budu dál snažit, abych tady zůstal a dostával pořád šanci.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná