Generální partner
Světlý režim
15. duben 2016

Karviná vyzve v hornickém duelu Sokolov

Teprve druhý domácí zápas v jarní části čeká na karvinský tým. Na Kovonu v sobotu odpoledne (17:00) dorazí Baník Sokolov, který je o tři body za domácím týmem.

Konečně zase doma! To si mohou říct svěřenci Jozefa Webera. Po dvou venkovních zápasech se teprve podruhé představí před vlastními fanoušky – v hornickém derby proti Sokolovu. „Je to tak. Vždyť z pěti jarních zápasů jsme hned čtyřikrát hráli venku. Ani jednou jsme sice neprohráli, ale rozhodně jsme čekali, že získáme víc bodů,“ podotkl správně hlavní kouč MFK OKD při vzpomínce na šest bodů díky výhře na Vyšehradě a remízy v Opavě, Č. Budějovicích a Třinci.

Teď jsou naopak na programu tři domácí utkání v řadě. Povinnost velí získat všech devět bodů do konce dubna. Uvědomuje si to i trenér Jozef Weber, přestože napřímo to neřekl. „Dvěma posledními remízami jsme se dostali trochu pod tlak, takže to chce vytěžit z těchto domácích utkání maximum,“ připomíná ještě středeční dohrávku s FM a zápas s béčkem Sigmy Olomouc 30. dubna.

Dá se očekávat bojovné a vyrovnané utkání, Sokolov sice na jaře nemá svou podzimní formu, kdy ani jednou neprohrál, ale respekt vzbuzuje. „My také ale nemáme takovou formu jako na podzim. Věřím však, že i s podporou fandů budeme v sobotu o ten jeden gól úspěšnější,“ přeje si hlavní kouč Karviné, který by už měl počítat s uzdraveným Janem Moravcem, jenž vynechal poslední dva duely.

Sokolovu se na podzim povedl husarský kousek, když se přiřadil k několika málo týmům po celé Evropě, které neprohrály ve své soutěži ani jeden mistrovský zápas. Na jaře už to však neplatí i z důvodu náročnějšího losu. I když nakonec první porážka přišla trochu nečekaně ve Frýdku-Místku, který je na jaře ve velké pohodě. Pohyby v kádru nebyly přes zimu nikterak radikální – odešli Prošek s Manziou a naopak dorazil Přeučil z Jihlavy a exteplický stoper David Jablonský.

Trenér Šmejkal však musel řešit zhruba před deseti dny velkou nepříjemnost. Zranila se mu brankářská jednička Jaroslav Belaň. Jeho zranění je asi vážnějšího charakteru, neboť Sokolov sáhl do kádru Chomutova hrajícího ČFL a vypůjčil si na hostování do konce sezóny zkušeného Radka Zaťka. Duel v Karviné navíc určitě vynechá i Vojtěch Machek kvůli čtyřem žlutým kartám.

Podzimní duel na západě Čech skončil remízou 1:1 a právě tam skončila po 716 minutách neprůstřelnost Branislava Pindrocha, když jej překonal domácí Kratochvíl. Utkání 23. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FK Baník Sokolov startuje ve Sportovním centru Kovona v sobotu 16. dubna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Váňa, na čarách pak jeho asistenti Myška a Šimáček.

Během poločasové přestávky proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o permanentku, o soudek piva, klubovou šálu. Cena zápasového zpravodaje je 10 Kč.


Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná