Generální partner
Světlý režim
14. červenec 2023

Generálka v Ráji proti Podbeskidzie

Svěřence trenéra Tomáše Hejduška čeká poslední duel letní přípravy před sedmou prvoligovou sezónou v historii klubu. Již počtvrté během necelého měsíce narazí na polského soupeře - tentokrát na Podbeskidzie Bielsko-Biala. Utkání se odehraje v sobotu od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji.

Jde se do finále! Po měsíci jsou hráči MFK na konci letního drilu a už jen týden je dělí od prvního mistrovského utkání nové sezóny – po roce opět v nejvyšší soutěži. V sobotu proti polskému soupeři, mimochodem už čtvrtému v tomto letním období, vyběhnou v nových dresech – druhý rok obléká MFK španělská Joma. „Letní příprava je už dlouhé roky poměrně krátká a intenzivní. Po náročném měsíci jsme ve fázi, kdy nás čeká generálka. S ohledem na blížící se start sezóny máme v sestavě ještě dva nebo tři otazníky,“ přiznal asistent trenéra Ľubomír Luhový.

Cíl pro poslední zápas letní přípravy? Minimálně si poodkrýt již zmíněné otazníky. „Potřebujeme vidět ještě nějaké věci, na které chceme apelovat s ohledem na jednotlivce i celý tým. Je potřeba si některé věci kvalitativně udržet a jiné je potřeba zlepšit. Právě k tomuto by měl sobotní zápas posloužit. Nechci ale být úplně konkrétní,“ omlouval se Luhový.

Podbeskidzie zakončilo uplynulou sezónu na sedmé příčce druhé polské nejvyšší soutěže. V kádru polského celku nově figuruje jméno českého hráče, obránce Martina Chlumeckého. Ten jako kmenový hráč Baníku Ostrava naposledy hostoval v Pardubicích, po konci smlouvy ve slezském klubu zamířil v létě právě do klubu z jižního Polska - pár kilometrů od českých hranic.

Přestože oba kluby od sebe dělí ani ne hodinka cesty, příliš často se nepotkávají. Naposledy si proti sobě zahrály na konci března 2021 a z výhry 1:0 se radovali Karvinští.


Přípravné utkání MFK Karviná – TS Podbeskidzie Bielsko-Biala začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 15. července v 16 hodin. Vstup je zdarma, otevřena bude pouze hlavní tribuna. Fanshop v provozu, permice na novu sezónu budou k dostání na hlavní pokladně.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo