Generální partner
Světlý režim
17. září 2021

Jan Baránek před Teplicemi: Utkání musíme zvládnout, jiná cesta nevede!

Asistent Jan Baránek povede fotbalisty MFK ještě v domácím duelu s Teplicemi. Od příštího zápasu se už na lavičku vrátí hlavní kouč Jozef Weber. Co Baránek očekává od nedělního utkání? Více v rozhovoru...

Trenére, dá se nazvat pro další část sezóny nadcházející zápas s Teplicemi jako klíčový?
Jiná cesta nevede, než nedělní utkání zvládnout. Oběma týmům jde o dost. Pro nás je to klíčové, že hrajeme doma a především jsme narozdíl od Teplic v této sezóně ještě nevyhráli.

Jaké je to pracovat s týmem, který ještě neokusil radost z výhry?
Je to těžké, ale pořád je začátek sezóny. Na klucích se ale nějakým způsobem podepsaly ty dva zápasy, ve kterých vedli o dva góly – s Pardubicemi a Zlínem. Všichni jsme ale profíci, i takové situace se občas vyskytnou a musíme se s tím vyrovnat.

Viděli jste poslední zápas Teplic z minulého týdne proti Baníku?
Viděli. Nehráli vůbec špatně, v závěru rozhodl jejich vlastní gól. Během zápasu si vytvořili slušné příležitosti a víme, že to bude těžký soupeř.

Na poslední chvíli Severočeši posílili o dva cizince. Především urostlý Peruánec Succar by jim v těžkých utkáních, která budou plná soubojů, mohl pomoct, ne?
To uvidíme. Něco jsme viděli na videu a uvidíme, zda dostane šanci od začátku. Ten zápas ale nebude o Teplicích, ale hlavně o nás!

Připomenete hráčům nějaké fragmenty z květnového vzájemného utkání, které se podařilo zvládnout po výsledku 2:0?
V něčem to bude podobný zápas. Teplice tady hrály „o život“, i když v konečném součtu ta porážka u nás nic neřešila. Teď jde o hodně oběma týmům!

Alfou a omegou je podpora fanoušků, kteří půjdou během čtyř dnů dvakrát na fotbal – po ligovém zápase bude na programu pohár s Chrudimí. Věříte v podobnou atmosféru jako panovala při utkání proti Slavii před reprezentační přestávkou?
Pohár bude specifičtější, ale v obou utkáních budeme potřebovat jejich pomoc. Hlavně tedy proti Teplicím. Během zápasu se Slavií bylo vidět, jak kluci hrají a bojují, když cítí podporu zaplněných tribun. Skvělé představení na hřišti vtáhlo diváky do zápasu a byla skvělá atmosféra. V neděli potřebujeme zopakovat výkon ze hřiště proti Slavii a byli bychom rádi, kdyby fanoušci zopakovali zase svůj výkon z tribun (úsměv).
Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo