Generální partner
Světlý režim
18. září 2021

V neděli o šest bodů, Karviná-Teplice (ne,16)

Karvinští hostí patnácté Severočechy a potřebují opravdu nutně naplno bodovat. Oba týmy mají pouhé tři body s tím rozdílem, že domácí ještě v této sezóně nevyhráli...

Od posledního domácího zápasu, který se hrál se Slavií a skončil v parádní atmosféře 3:3, uběhly už tři týdny. Tentokrát nedorazí na Městský stadion v Karviné-Ráji tak atraktivní soupeř, ale zápas to bude mnohem důležitější. Zatímco s pražským gigantem neměli Karvinští co ztratit, tak tentokrát jsou karty rozdány jasně - fotbalisté MFK potřebují opravdu nutně získat tři body. „Jiná cesta nevede, než nedělní utkání zvládnout. Oběma týmům jde o dost. Pro nás je to klíčové, že hrajeme doma a především jsme narozdíl od Teplic v této sezóně ještě nevyhráli,“ prohlásil asistent trenéra Jan Baránek.

Ten ještě v tomto zápase zaskočí na pozici hlavního trenéra za distancovaného Jozefa Webera. Teplice vnímá jako těžkého soupeře, ale myslí si, že v domácím prostředí to bude hlavně o jeho týmu. „Hosty jsme viděli na videu, minule proti Baníku nehráli vůbec špatně. V závěru utkání rozhodl jejich vlastní gól. Ale během zápasu si vytvořili slušné příležitosti ke skórování,“ shrnul Baránek.

Podobný názor jako trenér Baránek má i univerzál Daniel Stropek. „Půjde o klíčový zápas. Opravdu není ideální mít po sedmi kolech pouhé tři body,“ podotkl třiadvacetiletý hráč.

Fotbalisté Teplic jsou v tabulce patnáctí a prozatím získali tři body za jedno vítězství a šest porážek. Tříbodový zisk oslavili Severočeši před domácími fanoušky proti Jablonci (1:0). Zajímavostí je, že v kádru týmu ze Stínadel figurují pouze tři cizinci (Francouz, Moldavan a Peruánec).

Svěřenci Radima Kučery po utkání necestují domů, ale zůstávají. Důvod je jasný – hned ve středu totiž hrají v Třinci třetí kolo MOL Cupu a bylo by zbytečné se v neděli veečer přes celou republiku vracet a hned v úterý se rozjet znovu do Moravskoslezského kraje. Ano, takhle si s Teplicemi pražský los zašpásoval.

Nejlepšími střelci obou týmů jsou útočníci. Na karvinské straně třígólový Michal Papadopulos, na straně druhé dvougólový Jakub Mareš. V celkové bilanci jsou na tom lépe Teplice, které vyhrály pět utkání. Čtyřikrát skončilo utkání remízou a dvakrát se radovali Karvinští. A právě výhry MFK jsou z posledních dvou výjezdů Severočechů do Slezska. Poslední zápas ještě není starý ani čtyři měsíce – v předposledním kole minulé sezóny vyhrála Karviná doma 2:0!

Utkání 8. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Teplice začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 19. září v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek. Pokladny stadionu se otevřou v 14:30 hodin a k zakoupení budou i vstupenky na pohárový středeční duel s Chrudimí. Důležité informace před samotným vstupem najdete ZDE.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo