Generální partner
Světlý režim
10. prosinec 2020

Jarábek před Budějovicemi: Soupeř je v laufu, musíme se dobře připravit!

Fotbalisté MFK Karviná se v sobotu odpoledne představí na jihu Čech u soupeře, kterému se v poslední době velmi daří. Trenér Juraj Jarábek přesto věří, že po výhře v Plzni jeho svěřenci navážou na nadstandardní bodový přísun z trávníků soupeřů...

Trenére, v sobotu jsme poprvé v historii urvali tři nesmírně cenné body z půdy plzeňské Viktorie. Kdy jste začal myslet na zápas v Budějovicích?
Člověk si to vychutná možná cestou nazpět. Potom už jsem opravdu začal přemýšlet nad dalším soupeřem. Zrovna dnes dopoledne (ve čtvrtek – pozn. redakce) jsme měli video… Budějovice už máme nakoukané a přečtené. Teď už se zbývá jen dobře připravit.

Pozorujete na hráčích lepší náladu?
Určitě. Výhra nad Plzní je velká věc, ale musíme stále pokorně pracovat. Kluci si uvědomují, že jen tvrdá práce a koncentrace na každý detail je nesmírně důležitá.

Znovu cestujete na hřiště soupeře. Je to momentálně lepší, když v tabulce venkovních zápasů jste třetí nejlepší z celé FORTUNA:LIGY?
Pro nás je důležitý každý zápas. Rádi bychom na úspěšnou bodovou sérii venku, kterou jsme si zkazili pouze v Olomouci, navázali i na jihu Čech. Bude to o tom, abychom se vyvarovali hloupých chyb.

Jihočeši nezačali sezónu příliš dobře, ale nastartoval je vítězný duel na Spartě. Souhlasíte?
To je jasné. Dali tam čtyři góly a vyhráli. Na Spartu jim to jde, v minulé sezóně na Letné remizovali 3:3. Mají sílu v přechodové fázi a brejkových situacích. Nebude to nic lehkého, soupeř je v laufu a daří se mu.

Jak náročný bude program do Vánoc? V sobotu v noci se přijede zpátky a hned v úterý je na programu další zápas…
…teď je ještě klasický mikrocyklus. Po zápase v Budějovicích uvidíme, potom už zápasy budou mít rychlý spád – hostíme Jablonec, v sobotu hrajeme v Příbrami a ve středu před Štědrým dnem ještě přivítáme Pardubice. Program bude náročný po fyzické i psychické stránce, asi ani terény nebudou optimální. Na všechno se musíme důkladně nachystat.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná