Generální partner
Světlý režim
11. prosinec 2020

V cestě za dalšími venkovními body stojí rozjeté Dynamo, Č.Budějovice-Karviná (so,14)

Ligový podzim se pomalinku chýlí ke svému konci, zbývají poslední čtyři zápasy, které se stihnou odehrát během jedenácti dnů. Karvinští cestují podruhé za sebou na hřiště soupeře, tentokrát na jih Čech.

Duel jedenáctého s devátým týmem s dvoubodovým rozdílem v tabulce - Karvinští by rádi udrželi jihočeského soupeře pod sebou, ale uvědomují si, že Budějovice budou hodně kousat, navíc se jim aktuálně daří. Ale svěřenci Juraje Jarábka vůbec nemusí mít strach, vždyť v minulém kole loupili v Plzni. „Znovu se budeme muset vyvarovat hloupých chyb. Víme, že Budějovice jsou v laufu, z posledních čtyř zápasů získaly deset bodů. My ovšem chceme navázat na bodové zisky z trávníků soupeřů, kde se nám, s výjimkou Olomouce, daří,“ pověděl kouč MFK Karviná.

Za vzepětím z nepodařeného startu domácích do sezóny stojí podle trenéra Jarábka výhra na pražské Letné proti Spartě. „Dynamo na Spartu umí. V minulé sezóně tam remizovalo 3:3, teď nedávno tam dokonce zvítězilo 4:2. Od té doby se celému týmu daří,“ všiml si Juraj Jarábek s tím, že Dynamo má největší sílu v přechodové fázi a brejkových situacích. 

Tento týden byl posledním, který se řídil standardním mikrocyklem. Závěr podzimu totiž bude hektický. Posuďte sami – hned v úterý 15. prosince Karvinští hostí doma Jablonec, v sobotu 19. prosince hrají v Příbrami a ve středu 23. prosince zakončí podzimní část domácím zápasem s Pardubicemi. „Půjde to rychlým spádem, program bude dost náročný po fyzické i psychické stránce. Určitě ani terény nebudou ideální. My se na to však důkladně připravíme, ale momentálně se koncentrujeme výhradně na sobotu,“ dodal trenér MFK Karviná.

Jihočeské Dynamo už pár sezón úspěšně vede David Horejš. Tomu sice v létě dal „sbohem" Tomáš Sivok, ovšem velezkušený gólman Jaroslav Drobný pokračuje a je to znát! Dynamo nedisponuje zvučnými jmény, ale tým má velkou kvalitu. V létě kromě Sivoka ukončily kariéru i další dvě klubové ikony – Ivo Táborský a Zdeněk Křížek. Navíc do Jablonce přestoupil po konci smlouvy útočník Ivan Schranz. Další útočník Michael Rabušic zamířil z jihu na sever a upsal se Liberci. 

V Budějovicích hostuje plzeňský Ekpai, na přestup přišel například slovenský obránce Lukáš Skovajsa z Dinama Bukurešť a ze Sparty hostuje gólman Vorel – ten si připsal předminulý týden první ligový start a vychytal Dynamu remízu 0:0 s Plzní. O týden později už v bráně znovu čaroval zkušený Drobný a pomohl k výhře v Brně. Mezi důležité články patří také exkarvinský pravý bek Benjamin Čolić.

V minulé sezóně se na jihu Čech radovali z výhry domácí 3:0, ano to byl ten zápas, kdy hned kvarteto hráčů MFK skončilo v místní nemocnici s různými zraněními. V Karviné skončil vzájemný duel bezbrankovou remízou.   

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY SK Dynamo České Budějovice – MFK Karviná začíná na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích v sobotu 12. prosince ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Ginzel. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná