Generální partner
Světlý režim
10. září 2020

Jarábek před Spartou: Chceme uhrát lepší výsledek než na konci května

Pár slov k soupeři, reprezentaci a fanouškům - tato témata byla probrána s trenérem Jurajem Jarábkem před nedělní ligovou bitvou proti pražské Spartě!

Trenére, bude Sparta jiná, než na konci května, kdy dokázala čtyřmi góly po změně stran v Karviné zvítězit?
Kádr Sparty doznal od té doby dost změn, ale to nic nemění na jejich velké kvalitě. Změnili systém, rozestavení, vrátil se jim z Olomouce Juliš, kterému vyšel začátek sezóny a dává góly. Mladý Hložek se posunul do útoku, chytil se Bořek Dočkal. Čeká nás velice zajímavý a těžký zápas. Máme pokoru i trochu respekt. Každopádně hrát se dá s každým, i se Spartou. Rádi bychom ji potrápili víc než v posledním zápase a chceme uhrát i lepší výsledek.

Spartu potkala nepříjemnost v podobě zranění stopera Štetiny. Myslíte si, že i přesto Sparta vyrukuje na váš tým s tříobrancovým systémem?
Mají alternativy, může tam hrát Plechatý, Krejčí. Nemyslím si, že trenér Kotal bude něco zásadně měnit. 

Ale je to pech, když kapitán Sparty zraní v nevinném souboji protihráče z reprezentace a zároveň spoluhráče z klubu, ne?
To se stává, i takové věci fotbal přináší. Byl to nešťastné a určitě to Dočkala hodně mrzí. Jak už jsem říkal - Sparta má kvalitu na to, aby Štetinu, který podle mě nepatří mezi ty nejklíčovější hráče, nahradila někým jiným. 

Nakousli jsme reprezentaci – jak se vám osobně líbil zápas Slovensko – Česko?
Před utkáním mě kontaktovali slovenští novináři a řekl jsem jim, že Česko bude pro mě jasným favoritem. Oběma týmům sice chyběli nějací hráči, ale ten rozdíl byl vidět. Musím hlavně zmínit i druhý duel Čechů, kteří nastoupili s ligovým výběrem a proti Skotsku zahráli výborně. FORTUNA:LIGA v Česku má opravdu úroveň, o čemž se reprezentace Skotska přesvědčila. Byl to minimálně vyrovnaný zápas, ve kterém byli Češi lepší!

V úterý jste osobně navštívil v Nitře duel slovenské jednadvacítky proti Švýcarsku. S kapitánskou páskou do zápasu vyběhl Christián Herc. Jak hodnotíte jeho výkon a výkon celého týmu?
Christián hrál v obou zápasech proti Švýcarsku, nastoupil po dlouhé době. Hrál dobře, měl víc defenzivnějších úkolů. To svoje si splnil a až dožene tréninkové manko, tak to bude v pořádku. Zatím se u nás s prostředím stále seznamuje. K zápasu – bylo vidět, že už toho mají Slováci dost, sice dali gól a posledních dvacet minut hráli přesilovku. Přesto to nestačilo. Švýcaři ukázali velkou kvalitu a ne nadarmo jsou lídři této kvalifikační skupiny.  

Do nedělního utkání se jde po reprezentační přestávce. Jak jste ji vyplnili?
Připravujeme se velmi poctivě, kluci kvalitně potrénovali. Vrchol minulého týdne byl duel v Polsku s Piast Gliwice. S kvalitním soupeřem jsme podali dobrý výkon, zaměřili jsme se především na defenzivu a to nám vyšlo – svědčí o tom nula vzadu. To bychom brali i proti Spartě (úsměv). Naopak jsme nebyli úspěšní v ofenzivě, to mě trochu mrzí. 

Jak moc se těšíte na fanoušky, kteří budou konečně moci přijít v hojnějším počtu? V neděli by měla být po zmírnění opatření téměř třítisícová návštěva…
To je velké plus.  Všichni se na ně moc těšíme, vždyť ten fotbal hrajeme hlavně pro ně. Nejen fotbal potřebuje kulisu a oni budou, věřím tomu, naším dvanáctým hráčem. Jsem přesvědčený, že z pokladen zmizí všechny lístky a všichni společně uvidíme kvalitní fotbal s dobrým koncem pro nás.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná