Generální partner
Světlý režim
12. září 2020

Soupeř z nejtěžších, Karviná-Sparta (ne,16:30)

Po reprezentační přestávce pokračuje FORTUNA:LIGA třetím kolem. Fotbalisté MFK přivítají v neděli v přímém přenosu O2 TV Sport pražskou Spartu – oba týmy zahájily sezónu velice dobře, MFK má na svém kontě čtyři body, Sparta díky dvěma výhrám plný počet šesti bodů.

S respektem, nikoliv však přehnaným, nastoupí Karvinští do nedělního zápasu, který bude moci na stadionu sledovat něco málo přes 2900 fanoušků. Navíc oběma týmům se daří a Sparta je tahák v každém městě, kam zavítá. „Jsme rádi a moc se na fanoušky těšíme. Vždyť fotbal se hraje pro ně. Doufám a věřím, že uvidíme kvalitní fotbal s dobrým koncem pro nás,“ pověděl trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.

Ten hodnotil reprezentační přestávku za vydařenou. Jeho svěřenci svědomitě trénovali a vyjeli do Polska k přípravnému duelu s Piastem Gliwice. „U třetího týmu minulého ročníku Ekstraklasy jsme odehráli dobrý zápas. Vyzkoušeli jsme si nějaké věci a vzadu udrželi čisté konto. Kdyby se nám to povedlo zopakovat i v neděli, budeme spokojení,“ prohodil s úsměvem. 

Zápas to nebude snadný, Sparta má i přes několik letních změn obrovskou kvalitu a vypadá silnější než v jarní části minulé sezóny. „Pod trenérem Kotalem si to tam všechno sedlo. Musíme být pevní v defenzivě, ale určitě ne moc zalezlí. Musíme i útočit,“ poznamenal levý bek Lukáš Bartošák – jedna z letních posil MFK. Podobně hovořil i kouč Jarábek. „Od našeho posledního vzájemného utkání doznal kádr Sparty dosti změn, ale to nic nemění na kvalitě. Výborně se jeví Hložek v útoku, chytil se Dočkal, střílí to Julišovi…,“ jmenoval Juraj Jarábek.

V reprezentačním zápase Slovensko-Česko se nešťastně po nezaviněném souboji dvou spoluhráčů ze Sparty (Dočkal a Štetina) zranil právě Lukáš Štětina, který patřil k základním kamenům tříčlenné obranné formace. Domácí trenér si z toho hlavu nedělá a očekává, že Sparta v neděli opět nastoupí s třemi obránci. „Štetina podle mě nepatří mezi ty nejklíčovější hráče Sparty. Soupeř si jistě poradí, má za něho jiné alternativy,“ řekl. 

Pražská Sparta zahájila sezónu dvěma výhrami, nejprve vyhrála 4:1 v Brně, potom přejela doma 3:0 Olomouc. Na Letné tak mohou být se vstupem do nové sezóny spokojení. V létě se v historicky nejúspěšnějším českém klubu udála řada změn – mezi nejvýznamnější odchody patří konec Guelóra Kangy, skončil například také Martin Frýdek a před pár dny odešel do Turecka hostovat Benjamin Tetteh.

Naopak na Letnou dorazili například Ondřej Čelůstka či Ladislav Krejčí. A mimochodem - Sparta má ve svém kádru dva Ladislavy Krejčí. Hostování si v hlavním městě prodloužil také Dávid Hancko, který by však ještě v Karviné neměl nastoupit. Novou akvizicí je také nadějný Bulhar Martin Minčev. Jarní duel spadající do minulé sezóny hraný 31. května 2020 skončil v Karviné výhrou favorita 4:1, když Karvinští v poločase vedli. Po změně stran však Sparta začala střílet krásné góly.

Utkání 3. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – AC Sparta Praha začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 13. září v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Zbyněk Proske. Klubové bulletiny MFK Karviná budou k dispozici zdarma ve Fanshopu, u turniketů a na pokladnách (pokud ještě nebude vyprodáno).

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo