Generální partner
Světlý režim
12. září 2020

Soupeř z nejtěžších, Karviná-Sparta (ne,16:30)

Po reprezentační přestávce pokračuje FORTUNA:LIGA třetím kolem. Fotbalisté MFK přivítají v neděli v přímém přenosu O2 TV Sport pražskou Spartu – oba týmy zahájily sezónu velice dobře, MFK má na svém kontě čtyři body, Sparta díky dvěma výhrám plný počet šesti bodů.

S respektem, nikoliv však přehnaným, nastoupí Karvinští do nedělního zápasu, který bude moci na stadionu sledovat něco málo přes 2900 fanoušků. Navíc oběma týmům se daří a Sparta je tahák v každém městě, kam zavítá. „Jsme rádi a moc se na fanoušky těšíme. Vždyť fotbal se hraje pro ně. Doufám a věřím, že uvidíme kvalitní fotbal s dobrým koncem pro nás,“ pověděl trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.

Ten hodnotil reprezentační přestávku za vydařenou. Jeho svěřenci svědomitě trénovali a vyjeli do Polska k přípravnému duelu s Piastem Gliwice. „U třetího týmu minulého ročníku Ekstraklasy jsme odehráli dobrý zápas. Vyzkoušeli jsme si nějaké věci a vzadu udrželi čisté konto. Kdyby se nám to povedlo zopakovat i v neděli, budeme spokojení,“ prohodil s úsměvem. 

Zápas to nebude snadný, Sparta má i přes několik letních změn obrovskou kvalitu a vypadá silnější než v jarní části minulé sezóny. „Pod trenérem Kotalem si to tam všechno sedlo. Musíme být pevní v defenzivě, ale určitě ne moc zalezlí. Musíme i útočit,“ poznamenal levý bek Lukáš Bartošák – jedna z letních posil MFK. Podobně hovořil i kouč Jarábek. „Od našeho posledního vzájemného utkání doznal kádr Sparty dosti změn, ale to nic nemění na kvalitě. Výborně se jeví Hložek v útoku, chytil se Dočkal, střílí to Julišovi…,“ jmenoval Juraj Jarábek.

V reprezentačním zápase Slovensko-Česko se nešťastně po nezaviněném souboji dvou spoluhráčů ze Sparty (Dočkal a Štetina) zranil právě Lukáš Štětina, který patřil k základním kamenům tříčlenné obranné formace. Domácí trenér si z toho hlavu nedělá a očekává, že Sparta v neděli opět nastoupí s třemi obránci. „Štetina podle mě nepatří mezi ty nejklíčovější hráče Sparty. Soupeř si jistě poradí, má za něho jiné alternativy,“ řekl. 

Pražská Sparta zahájila sezónu dvěma výhrami, nejprve vyhrála 4:1 v Brně, potom přejela doma 3:0 Olomouc. Na Letné tak mohou být se vstupem do nové sezóny spokojení. V létě se v historicky nejúspěšnějším českém klubu udála řada změn – mezi nejvýznamnější odchody patří konec Guelóra Kangy, skončil například také Martin Frýdek a před pár dny odešel do Turecka hostovat Benjamin Tetteh.

Naopak na Letnou dorazili například Ondřej Čelůstka či Ladislav Krejčí. A mimochodem - Sparta má ve svém kádru dva Ladislavy Krejčí. Hostování si v hlavním městě prodloužil také Dávid Hancko, který by však ještě v Karviné neměl nastoupit. Novou akvizicí je také nadějný Bulhar Martin Minčev. Jarní duel spadající do minulé sezóny hraný 31. května 2020 skončil v Karviné výhrou favorita 4:1, když Karvinští v poločase vedli. Po změně stran však Sparta začala střílet krásné góly.

Utkání 3. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – AC Sparta Praha začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 13. září v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Zbyněk Proske. Klubové bulletiny MFK Karviná budou k dispozici zdarma ve Fanshopu, u turniketů a na pokladnách (pokud ještě nebude vyprodáno).

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná