Generální partner
Světlý režim
22. listopad 2019

Jarábek: Něco jsme si v kabině řekli a vyjasnili

První zápas v české lize se novému trenérovi MFK Karviná Juraji Jarábkovi blíží. Už v neděli povede své svěřence do zápasu proti Viktorii Plzeň.

Trenére, v neděli vás čeká premiéra na lavičce MFK. Do Karviné dorazí Plzeň. Těšíte se?
Pochopitelně ano! Jsem tady něco málo přes týden, už jsem se adaptoval. Cítím se fajn, všichni mě přijali bez problémů. To samé kluci v kabině. Něco jste si řekli a vyjasnili. Věřím, že to na trávníku bude vidět a všichni podají co nejlepší výkon.

Hráči jsou nažhavení?
Dobře potrénovali a svědomitě se na toto utkání připravovali. Věřím, že se těší, protože budou hrát v domácím prostředí proti špičkovému týmu FORTUNA:LIGY.

Máte už v hlavě základní jedenáctku, která v neděli odpoledne vyběhne na trávník?
Čeká nás sice ještě sobotní předzápasový trénink, ale o sestavě mám vcelku jasno.

Karviná stále čeká na první domácí vítězství v této sezóně, v cestě však stojí jeden z nejtěžších protivníků.
Bavili jsme se o tom. Ale každý zápas je šancí na zvrat. Moc rádi bychom vyhráli a udělali radost našim fanouškům, kteří jsou výborní. Zasloužili by si užít vítěznou radost. Víme ovšem, že Plzeň je česká špička.

Čím je podle vás nedělní soupeř nejvíc nebezpečný. Na co nejvíc budete hráče připravovat?
I přes odchod několika zkušených hráčů tam pořád je kvalita, i když se před Plzeň dostala Slavia. Viktoria je hodně silná na míči a v ofenzivě. Mají gólového Krmenčíka, šikovného Kayambu a další hráče. Budeme muset být stoprocentní v defenzivě a využít své šance, protože statistiky jsou neúprosné – Plzeň pravidelně střílí góly. My už musíme také. Očekávám výborný zápas.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii