Generální partner
Světlý režim
23. listopad 2019

Ostrá premiéra nového trenéra, Karviná-Plzeň (ne,17)

Karvinští přivítají pod koučem Jurajem Jarábkem v neděli pod umělým osvětlením pětinásobného českého šampiona ostříleného evropskými poháry.

Domácí tým MFK je jediným klubem v soutěži, který stále čeká na vítězství před vlastními fanoušky. Může se to změnit pod novým koučem Jurajem Jarábkem, který na začátku reprezentační přestávky vystřídal odvolaného Františka Straku. „Vylosování je opravdu těžké, ale hrát se dá s každým. V kabině jsme si s hráči vyříkali a vyjasnili nějaké věci. Věřím, že to na trávníku bude v neděli vidět,“ přeje si Jarábek.

Karvinští v posledních pěti duelech nebodovali ani neskórovali. Takovou sérii nikdo nepamatuje. „To jsem nezažil. Reprezentační přestávka nám ale pomohla v mnoha směrech, vyčistili jsme si hlavy. Všichni víme, že poslední výkony nebyly dobré,“ prohlásil záložník Ondřej Lingr.

S aktuálně druhým celkem FORTUNA:LIGY mají fotbalisté MFK nepříjemnou bilanci sedmi porážek, což znamená, že po postupu do nejvyšší soutěže se Západočechy ještě nebodovali. „Chtěli bychom konečně uspět. Doma jsme proti Plzni vždy odehráli slušné zápasy, jenže bohužel bez bodového efektu,“ pokrčil rameny Lingr.


Podle svých slov má kouč Jarábek o základní jedenáctce jasno. „Chtěli bychom udělat fanouškům radost - zasloužili by si vítěznou oslavu. Víme ovšem, že tým Plzně je česká špička,“ uvědomuje si sedmapadesátiletý Slovák.

Viktoriánům patří druhá příčka v tabulce. Během reprezentační přestávky museli trávit pohled na jedenáctibodové manko na Slavii. Plzeň pod trenérem Pavlem Vrbou už není tak suverénní jako v minulých letech, ovšem kvalita kádru je pořád na top úrovni. Aktuálně tahají plzeňští šňůru dvou zápasů bez výhry na hřištích soupeřů – neuspěli v Boleslavi a ve Zlíně

Největší strach jde z reprezentačního útočníka Michaela Krmenčíka, který má čuch" na góly (v této sezóně vstřelil 8 gólů), a samozřejmě z krajních hráčů. A v této sezóně je stálicí mezi třemi tyčemi Aleš Hruška. Červencový duel v Doosan Aréně vyhrál favorit těsně 3:2!

Utkání 17. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Viktoria Plzeň začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 24. listopadu v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka. Pokladny stadionu se otevřou v 15:45 hodin - informace o vstupenkách najdete ZDE. Klubové bulletiny MFK KARVINÁ najdou fanoušci zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.   

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo