Generální partner
Světlý režim
15. leden 2021

Jarní část začíná, na úvod na jih Moravy, Slovácko-Karviná (so,16)

Kraťoučká zimní pauza je minulostí, už v půlce ledna se začíná naostro. Karvinští se v rámci 15. kola FORTUNA:LIGY představí v Uherském Hradišti, kde by si rádi na tamním stadionu vylepšili nepříznivou bilanci s domácím týmem.

S dvaceti body a novým kapitánem Michalem Papadopulosem začnou náročnou dvacetikolovou jarní misi fotbalisté MFK. Během krátké přestávky se připravovali v domácích podmínkách, odehráli přípravný bezgólový zápas s Třincem a od začátku tohoto týdne se už připravují na prvního soupeře. „Kluci už jsou nastavení na zápasový režim a těší se. Každý radši hraje, než pouze trénuje,“ uvedl trenér MFK Karviná Juraj Jarábek. 

Podle jeho slov si celá kabina přeje na hřišti soupeře odčinit předvánoční domácí nezdar s Pardubicemi. „Věřím, že domácí nějakým způsobem překvapíme. Slovácko je ale dlouhodobě kvalitní tým, který moc změn nedělá. Kádr se zná, jsou tam automatismy – to je jejich velká výhoda. Kádr sice mají užší a sestavu moc netočí, ale kvalita tam určitě je. A velká,“ upozornil Jarábek. 

Na otázku, jaký očekává při aktuálním počasí trávník v Uherském Hradišti, se jen pousmál. „Myslím, že v trávníku problém nebude – o to nemám strach. Kdyby přeci jen přetrvávala sněhová pokrývka a byl silný mráz, tak každý prvoligový klub má vyhřívané hřiště. Aspoň se teď ukáže kvalita správců stadionů a travníkářů,“ uzavřel se smíchem.

Domácí tým neudělal během krátké pauzy snad žádnou změnu v kádru. Hned na startu přípravy se ale vydal na soustředění do Chorvatska, kde se připravoval na přírodní trávě a sehrál tam i jediný zápas přípravy – s maďarským týmem Budafoki MTE remizoval 1:1, když se střelecky v první půli prosadil veterán Milan Petržela.  

Svěřenci trenéra Martina Svědíka vstupují do jarní části s jednadvaceti body a momentálně okupují šestou příčku. Karvinští jsou desátí a mají pouze o bod méně. Poslední vzájemné zápasy v Uherském Hradišti vyznívají jasně pro domácí tým – tři výhry za sebou v poměru 2:0 jsou toho důkazem. Fotbalisté MFK naposledy na tamním stadionu skórovali na začátku května 2017 (1:1). O čtyři měsíce později, už v nové sezóně, přivezli bod za remízu 0:0, což je jejich poslední bodový zisk z města na levém břehu řeky Moravy.

Utkání 15. kola FORTUNA:LIGY 1. FC Slovácko – MFK Karviná začíná na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v sobotu 16. ledna v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Karel Hrubeš. 


Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná