Generální partner
Světlý režim
13. březen 2015

Jarní domácí premiéra! Přijede Táborsko

Svěřence Jozefa Webera čeká v sobotu dopoledne utkání proti jihočeskému Táborsku. Podzimní utkání skončilo remízou 1:1.

Oba týmy vstoupily do jarní části rozdílně. Zatímco Táborsko doma porazilo těsně Frýdek-Místek, tak Karvinští pouze remizovali 0:0 v Kolíně. Domácí duel by však měl být o něčem jiném. Karvinští na Kovoně prozatím ztratili pouze za remízu se Sigmou, jinak od začátku října, co se přestěhovali kvůli rekonstrukci Městského fotbalového stadionu v Karviné-Ráji, jen vítězí.

V sobotním dopoledni se v Karviné představí také tři exkarvinští hráči, kteří jistě budou mít o motivaci postaráno – Petr Mráz, Antonín Presl a Elvist Ciku. Co se musí změnit, aby byli domácí po závěrečném hvizdu spokojení a měli v kapse body, kterými by odčinili nezdar z Kolína? „Tak především musíme být lepší v koncovce. Finální fáze nebyla v Kolíně vůbec dobrá. Vytvořili jsme si celou řadu šancí, ale bez úspěchu,“ prohlásil zkušený stoper Tomáš Janíček, kterého určitě bude čekat víc práce než v Kolíně. A nejen jeho…

„Osobně očekávám kvalitní útočný fotbal, protože na sebe narazí dva ofenzivně laděné celky," míní trenér MFK OKD Karviná Jozef Weber. Táborsko je aktuálně třetí s jednobodovým náskokem na Žižkov, Karvinou a Sokolov. Přes zimu zůstal kádr takřka nezměněn. Odešli pouze Přeučil s Divíškem a naopak tým posílil Surynek z Mostu a odchovanec Rabiňák, jenž naposledy působil v Michalovcích.

Největší změnou tak byla změna na trenérské židli. Petra Frňku, který odešel do Baníku, nahradil Radim Nečas a na jaře by měl sázet na týmovou osu v podobě – gólman Toma, stoper Mráz, záložníci Šiml, Javorek, Traoré a produktivní útočníci Strnad a Musiol.

Karviná se na utkání svědomitě připravuje. Ve středu si hráči vyzkoušeli kovonský trávník, ve čtvrtek byli na Bažantnici. „Všechny naše areály jsou v naprosto perfektním stavu. Je radost se na nich připravovat,“ vysekl Janíček poklonu správcům a údržbářům klubových areálů. „Věřím, že i v sobotu bude všechno v pořádku,“ doplnil.

Utkání 18. kola MFK OKD Karviná – FC MAS Táborsko startuje na Kovoně v sobotu 14. března v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka a jeho asistenty budou kolegové Mokrusch a Vaňkát.

Také v jarní části pokračujeme v poločasové soutěži ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů. O jaké ceny se bude soutěžit? Hlavní cenou bude klubový dres, druhou pětilitrový soudek piva a třetí klubová šála. Cena zápasového zpravodaje je stále stejná - lidových 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo