Generální partner
Světlý režim
13. březen 2015

Jarní domácí premiéra! Přijede Táborsko

Svěřence Jozefa Webera čeká v sobotu dopoledne utkání proti jihočeskému Táborsku. Podzimní utkání skončilo remízou 1:1.

Oba týmy vstoupily do jarní části rozdílně. Zatímco Táborsko doma porazilo těsně Frýdek-Místek, tak Karvinští pouze remizovali 0:0 v Kolíně. Domácí duel by však měl být o něčem jiném. Karvinští na Kovoně prozatím ztratili pouze za remízu se Sigmou, jinak od začátku října, co se přestěhovali kvůli rekonstrukci Městského fotbalového stadionu v Karviné-Ráji, jen vítězí.

V sobotním dopoledni se v Karviné představí také tři exkarvinští hráči, kteří jistě budou mít o motivaci postaráno – Petr Mráz, Antonín Presl a Elvist Ciku. Co se musí změnit, aby byli domácí po závěrečném hvizdu spokojení a měli v kapse body, kterými by odčinili nezdar z Kolína? „Tak především musíme být lepší v koncovce. Finální fáze nebyla v Kolíně vůbec dobrá. Vytvořili jsme si celou řadu šancí, ale bez úspěchu,“ prohlásil zkušený stoper Tomáš Janíček, kterého určitě bude čekat víc práce než v Kolíně. A nejen jeho…

„Osobně očekávám kvalitní útočný fotbal, protože na sebe narazí dva ofenzivně laděné celky," míní trenér MFK OKD Karviná Jozef Weber. Táborsko je aktuálně třetí s jednobodovým náskokem na Žižkov, Karvinou a Sokolov. Přes zimu zůstal kádr takřka nezměněn. Odešli pouze Přeučil s Divíškem a naopak tým posílil Surynek z Mostu a odchovanec Rabiňák, jenž naposledy působil v Michalovcích.

Největší změnou tak byla změna na trenérské židli. Petra Frňku, který odešel do Baníku, nahradil Radim Nečas a na jaře by měl sázet na týmovou osu v podobě – gólman Toma, stoper Mráz, záložníci Šiml, Javorek, Traoré a produktivní útočníci Strnad a Musiol.

Karviná se na utkání svědomitě připravuje. Ve středu si hráči vyzkoušeli kovonský trávník, ve čtvrtek byli na Bažantnici. „Všechny naše areály jsou v naprosto perfektním stavu. Je radost se na nich připravovat,“ vysekl Janíček poklonu správcům a údržbářům klubových areálů. „Věřím, že i v sobotu bude všechno v pořádku,“ doplnil.

Utkání 18. kola MFK OKD Karviná – FC MAS Táborsko startuje na Kovoně v sobotu 14. března v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka a jeho asistenty budou kolegové Mokrusch a Vaňkát.

Také v jarní části pokračujeme v poločasové soutěži ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů. O jaké ceny se bude soutěžit? Hlavní cenou bude klubový dres, druhou pětilitrový soudek piva a třetí klubová šála. Cena zápasového zpravodaje je stále stejná - lidových 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo