Generální partner
Světlý režim
15. březen 2015

Tomáš Komenda: Škoda, že můj gól nebyl vítězný

Výborný tah trenéra Webera! Tomáš Komenda naskočil do rozehraného zápasu a hned po čtyřech minutách na hřišti dokázal skórovat a vyrovnat.

Tomáši, první domácí utkání skončilo remízou 2:2, kterou byste asi před zápasem nebrali. Jak je to po něm?

Svým způsobem je to pro nás ztráta, ale na druhou stranu jsme se dokázali dostat z nepříznivého stavu 0:2. A to jsme mohli klidně i vyhrát. Šancí jsme měli dostatek.

Mnoho šancí jste měli už v Kolíně. Je momentálně finální fáze problém?

Trochu nám to hapruje a určitě máme na čem pracovat.

Vy jste se v prvním ostrém domácím zápase uvedl skvěle, protože jste hlavičkou vyrovnal na konečný stav hned po čtyřech minutách pobytu na hřišti.

Jsem pochopitelně rád, ale ještě radši bych byl, kdyby to byl gól vítězný. Už v Kolíně jsem k němu neměl daleko, ale chybělo mi pár centimetrů.

Ale i proti Táborsku jste nakonec mohl rozhodnout. Co tomu chybělo?

No při této šanci jsem spíš bojoval s gravitací. Jejich obránce mi pak tu střelu na poslední chvíli zblokoval.

Jak jste vůbec ze svého pohledu viděl tu akci, která předcházela vaší gólové radosti?

Byl to klasický náš útok po straně, přišel centr do vápna a oba útočníci jsme si dobře naběhli plus nás dobře doplnili kluci ze zálohy. Možná to bylo i trochu štěstí, že jsem zrovna stál na tom správném místě.

Po dvou zápasech máte na kontě dva bodíky. Takhle jste si rozjezd jarní části asi nepředstavovali, že?

Není to optimální stav, to je jasné. Ale v sobotním utkání jsme ukázali velkou sílu a takřka se nám povedlo proti tak silnému týmu, jakým Táborsko určitě je, otočit skóre v náš prospěch. Škoda, moc daleko k tomu nebylo. Máme se od čeho odrazit a snad už příště v Pardubicích zabodujeme naplno.

V Karviné jste od ledna. Už jste se sžil s prostředím a zvykl si na fotbal, který je úplně jiný než ve třetí lize, kde jste naposledy působil?

Sžívám se za pochodu a snad to nějakým způsobem zvládám (úsměv). Ale vidím to tak ještě na měsíc a budu ve své kůži. Každým dnem se však cítím lépe.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo