Generální partner
Světlý režim
25. květen 2023

Jaroslav Málek po remíze: Byli jsme pasivní, v neděli to musíme zvládnout!

Jubilejním desátým gólem v sezóně prakticky okamžitě smazal v úvodu utkání jednogólový náskok domácího Varnsdorfu, který však byl lepším týmem takřka během celého utkání. V konečném součtu remízu 2:2 Jaroslav Málek bral a podotkl, že zisk bodu je důležitý před nedělním vyvrcholením sezóny.

Jardo, první mečbol jste nevyužili. Proč?
Byli jsme hrozně pasivní, přestože jsme do Varnsdorfu cestovali den předem. Bylo to od nás bez energie, prohrávali jsme souboje a s míčem u nohou jsme nic nevymysleli – hororový scénář. Po vyrovnání jsme inkasovali z brejku, přestože jsme si říkali, že domácí budou jenom nakopávat. Naštěstí jsme chvíli před koncem vyrovnali a zaplaťpánbůh za bod, který asi není zasloužený, ale hodně nám pomáhá.

Celkově zklamání?
Říkali jsme si, že i bod hodně řeší, protože poslední zápas hrajeme doma. A tam vyhráváme! Z bodového pohledu to tedy jako zklamání určitě neberu, z herní stránky ano.

V 11. minutě přišel penaltový zákrok na mladého Davida Mosese a byla z toho penalta. Po Opavě, kde jste neproměnil, jste si po třech týdnech znovu věřil?
Byli jsme určeni tři. Já mám takové momenty rád! Vzal jsem si balon a řekl klukům, že to jdu kopat. Zaslechl jsem, že na gólmana Varnsdorfu volali, ať skáče až na poslední chvíli. Takže mi blesklo v hlavě, že když střelu utáhnu, tak ji nechytne (úsměv).

V posledním kole vám stačí k jistotě prvního místa a tím pádem přímému postupu remizovat s Třincem bez ohledu na výsledek Vyškova v Chrudimi. Předpokládám ale, že si to budete chtít proti soupeři, který již je jasným sestupujícím, uhrát sami, že ano?
Víme, že nám stačí remíza, ale doma musíme hrát na výhru. Poslední krok bývá vždy nejtěžší a musíme to zvládnout. Jinak bychom byli za blbce. A to nechceme!
Rozhovory Rozhovory
st 10.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jakub Rezek

Jakub Rezek prožívá plodné období, jelikož v dubnových zápasech vstřelil důležité dva góly, které pomohly k zisku čtyř venkovních bodů. V rozhovoru hovoří o svých začátcích a především o Slovácku, které bylo až do léta 2022 před odchodem do Karviné jeho kmenovým klubem. Karvinská „jedenáctka“ si rovněž zatipovala, jak dopadne nejvyšší soutěž…

st 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jaroslav Málek

Nejlepší střelec MFK a zároveň nejproduktivnější hráč Jaroslav Málek se těší na dnešní duel proti „své“ Líšni. Ostatně v rozhovoru o tomto skromném klubu z jihomoravské metropole hovoří moc hezky. V rozhovoru také přiznal, že i s odstupem několika let stále lituje odchodu z Žižkova. Proč? To si přečtěte…

pá 21.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Bederka

Stoper Jiří Bederka patří po svém zimním příchodu neodmyslitelně mezi stabilní hráče základní sestavy. V rozhovoru mluvil o svých fotbalových začátcích, postupných ambicích, Bohemce, ale také o východočeských klubech, ke kterým má blízko. Řeč přišla i na zahraniční angažmá…

út 11.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Antovski

Levý bek ze Severní Makedonie Filip Antovski se po vydařeném utkání s Příbramí musel „uklidit do bytu“ a zmeškal dva zápasy – měl totiž neštovice. Během nemoci ale nelenil, podle svých slov se například učil češtinu. V rozhovoru dále prozradil, jak se v Karviné cítí, kdy za ním dorazí rodina, proč mu to nevyšlo v Austrii Vídeň nebo třeba také, že s fotbalem začal nezvykle pozdě…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 17:00
MFK Karviná
FK Třinec
×
Dnes v 17:00
MFK Karviná
FK Třinec