Generální partner
Světlý režim
23. květen 2023

První mečbol! Varnsdorf-Karviná (st,17)

Před sedmi lety na stejném místě slavili celkové vítězství ve druhé nejvyšší soutěži, ve středu se to může opakovat! Fotbalisté MFK jsou dvě kola před koncem blízko, ale zároveň daleko k postupu zpět mezi elitu. Pokud ale na severu Čech vyhrají, bude jasno!

Celá výprava se v úterý po obědě vydala na dlouhou štreku až do Šluknovského výběžku s vědomím čtyřbodového náskoku na druhý Vyškov. Počty jsou jednoduché – pokud Karvinští ve Varnsdorfu vyhrají, mohou propuknout oslavy bez ohledu na výsledek Vyškova. Pokud remizují, tak bude záležet na tom, jak skončil duel Jihomoravanů proti Jihlavě. Pokud by Vyškov nezvítězil, také bude jasno. „Jenže nás čeká soupeř, který, pokud si dobře vybavuji, je už řadu let v domácím prostředí nesmírně silný. Jedeme tam plně koncentrovaní a odhodlaní,“ podotkl asistent trenéra Ľubomír Luhový.

Po nedělním vítězství nad béčkem Slavie nebylo na přípravu moc času. Ale Karvinští jdou v posledních duelech vzestupným trendem, na který si přejí navázat. „Budeme apelovat ještě na větší zodpovědnost v samotné hře. Čeká nás těžký duel a my ho chceme zvládnout,“ řekl Luhový. Hlavní trenér MFK Karviná Tomáše Hejdušek jej doplnil. „Doufám, že to ve Varnsdorfu zvládneme a ten poslední krok uděláme tam. Nechceme hrát v neděli doma s Třincem o všechno,“ řekl.

Podobně to vidí i kabina. „Máme velkou motivaci ukončit to hned v první možné chvíli. Všichni si to přejeme. Ale Varnsdorf je doma ohromně silný,“ pověděl Dominik Žák, který v tomto klubu působil a do Karviné přišel během léta na hostování, které se v zimě změnilo v přestup. Do utkání nebude moct zasáhnout vykartovaný Jakub Rezek, jehož trest potvrdila v úterý po obědě Disciplinární komise LFA.

Varnsdorfu pod vedením trenéra Miroslava Holeňáka patří dvě kola před koncem soutěže pátá příčka s dvaačtyřiceti body. V domácím prostředí je „Vanďák druhým nejlepším týmem celé soutěže hned za Karvinou. A fanoušci si rozhodně přicházejí na své, jelikož v dosavadních pěti jarních domácích duelech Varnsdorfu padlo dohromady neskutečných 30 gólů! Bilance zní: tři vítězství a dvě porážky. A kdo si odtamtud odvezl výhry? Dukla Praha a Vyškov…

Nejlepším hráčem týmu je druholigová kometa – Nigerijec Abdullahi Tanko. Ten už je na radaru klubů z nejvyšší soutěže nejen kvůli patnácti nastříleným gólům... Dres Varnsdorfu obléká také exkarvinský stoper Martin Kouřil.

Podzimní vzájemný souboj v Karviné? Šťastná a vydřená výhra MFK 1:0 díky trefě Jaroslava Málka z úvodu střetnutí.


Utkání 29. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY FK Varnsdorf – MFK Karviná začíná v Kotlině ve středu 24. května v 17 hodin. Přímý přenos vysílá ČT Sport a hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Batík.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo