Generální partner
Světlý režim
30. duben 2021

Jozef Weber před Pardubicemi: Před jejich výsledky smekám!

Obtížný duel proti rozjetému nováčkovi čeká na svěřence Jozefa Webera. Téměř celý tradiční předzápasový rozhovor se točil okolo největšího překvapení sezóny...

Trenére, poslední dva zápasy se vašim svěřencům nepovedly – především první poločasy. Zanalyzovali jste si důvody neúspěchů?
Ano, řekli jsme si k tomu svoje a uděláme vše pro to, aby se to už neopakovalo. Ale zápasy s Jabloncem a Příbramí měly dva průběhy. Pro Jablonec hrála vysoká kvalita a forma – prostě nás přehrál lepší soupeř, což jsem klukům v kabině řekl. Mnohem víc mě mrzí domácí zápas s Příbramí, do kterého jsme špatně vstoupili. Nešlo ani tak o celý poločas, jako spíš o prvních dvacet minut. To utkání jsme si bohužel prohráli sami i přesto, že jsme měli informace, jak to asi bude vypadat. Dokud Příbram drží nulu, tak je organizovaná, nepříjemná, těžko se do nich dostává a čekají na brejk. Hráčům nešla upřít i přes jednobrankovou ztrátu snaha, ale chyběla nám kvalita. Zápas jsme si prohráli v první půli, respektive v prvních dvaceti minutách.

V neděli se představíte v pražském Ďolíčku, ovšem proti nováčkovi z Pardubic, který má formu a je sedmý.

Klobouk dolů, výsledky Pardubic mě překvapují a smekám před nimi. Mají výborně poskládané mužstvo.

Souhlasíte s tím, že Pardubice spíš než na jednotlivce sází na kolektivní pojetí bez výraznějších individualit?
Mě zajímalo od mladoboleslavských hráčů Křapky a Ladry, kteří v Pardubicích působili, co za tím je. A potvrdili mi, že celý klub se soudržný a na hřišti to je vidět. Je to opravdu o týmovosti, protože žádné velké hvězdy tam nemají. V Pardubicích například dokáží skloubil velkou zkušenost Jeřábka s obrovským talentem Hlavatého. Sedlo si to, navíc velice dobře hrají zahraniční hráči Cadu s Ewertonem. 

Takže dobře složené mužstvo?
Přesně tak! Věřím však, že naše příprava, ať už nás trenérů, ale samozřejmě také hráčů, bude mít větší efekt než na Příbram.

Všechno ještě podtrhuje fakt, že Pardubice nehrají doma, ale v azylu. Dovedete si představit, že byste jako trenér vedl nějaký tým, který by ani jednou v sezóně nehrál na domácím stadionu?
Tah s Ďolíčkem jim vyšel dokonale. V Ďolíčku se nehraje nikomu dobře a těží z toho i Pardubice, pro které je to určitě menší hendikep, než se všeobecně očekávalo. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná