Generální partner
Světlý režim
30. duben 2021

Jozef Weber před Pardubicemi: Před jejich výsledky smekám!

Obtížný duel proti rozjetému nováčkovi čeká na svěřence Jozefa Webera. Téměř celý tradiční předzápasový rozhovor se točil okolo největšího překvapení sezóny...

Trenére, poslední dva zápasy se vašim svěřencům nepovedly – především první poločasy. Zanalyzovali jste si důvody neúspěchů?
Ano, řekli jsme si k tomu svoje a uděláme vše pro to, aby se to už neopakovalo. Ale zápasy s Jabloncem a Příbramí měly dva průběhy. Pro Jablonec hrála vysoká kvalita a forma – prostě nás přehrál lepší soupeř, což jsem klukům v kabině řekl. Mnohem víc mě mrzí domácí zápas s Příbramí, do kterého jsme špatně vstoupili. Nešlo ani tak o celý poločas, jako spíš o prvních dvacet minut. To utkání jsme si bohužel prohráli sami i přesto, že jsme měli informace, jak to asi bude vypadat. Dokud Příbram drží nulu, tak je organizovaná, nepříjemná, těžko se do nich dostává a čekají na brejk. Hráčům nešla upřít i přes jednobrankovou ztrátu snaha, ale chyběla nám kvalita. Zápas jsme si prohráli v první půli, respektive v prvních dvaceti minutách.

V neděli se představíte v pražském Ďolíčku, ovšem proti nováčkovi z Pardubic, který má formu a je sedmý.

Klobouk dolů, výsledky Pardubic mě překvapují a smekám před nimi. Mají výborně poskládané mužstvo.

Souhlasíte s tím, že Pardubice spíš než na jednotlivce sází na kolektivní pojetí bez výraznějších individualit?
Mě zajímalo od mladoboleslavských hráčů Křapky a Ladry, kteří v Pardubicích působili, co za tím je. A potvrdili mi, že celý klub se soudržný a na hřišti to je vidět. Je to opravdu o týmovosti, protože žádné velké hvězdy tam nemají. V Pardubicích například dokáží skloubil velkou zkušenost Jeřábka s obrovským talentem Hlavatého. Sedlo si to, navíc velice dobře hrají zahraniční hráči Cadu s Ewertonem. 

Takže dobře složené mužstvo?
Přesně tak! Věřím však, že naše příprava, ať už nás trenérů, ale samozřejmě také hráčů, bude mít větší efekt než na Příbram.

Všechno ještě podtrhuje fakt, že Pardubice nehrají doma, ale v azylu. Dovedete si představit, že byste jako trenér vedl nějaký tým, který by ani jednou v sezóně nehrál na domácím stadionu?
Tah s Ďolíčkem jim vyšel dokonale. V Ďolíčku se nehraje nikomu dobře a těží z toho i Pardubice, pro které je to určitě menší hendikep, než se všeobecně očekávalo. 

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo