Generální partner
Světlý režim
1. květen 2021

K nováčkovi do pražského azylu, Pardubice-Karviná (ne,15)

Poslední měsíc této sezóny zahájí Karvinští duelem na neutrální půdě proti velkému překvapení celé soutěže. Pardubice kvůli nevyhovujícímu stadionu hrají celou sezónu v Praze na trávníku Bohemky.

Fotbalistům MFK poslední dva duely výsledkově a herně (především v prvním poločase) nevyšly. Kouč Jozef Weber věří, že tentokrát to bud jinak. „Věřím, že tentokrát bude mít naše příprava větší efekt, než především ta poslední před Příbramí. V domácím zápase nám nevyšla úvodní dvacetiminutovka,“ vrátil se k zápasu týden zpátky.  

Nyní už ale jeho myšlenky míří směrem k Pardubicím, které prožívají snovou první ligovou sezónu po půl století. „Smekám před jejich hrou i výsledky. Mají výborně poskládané mužstvo, bez větších hvězd. Mají to o týmovosti. Navíc dokázali skloubit zkušenosti kapitána Jeřábka s obrovským talentem například Hlavatého. Navíc velice dobře hrají i cizinci Cadu s Ewertonem ,“ všiml si Jozef Weber.

Karvinskému kouči nebude pro karty konečně nikdo chybět, což je pozitivní – má tak více možností, jak sestavit optimální sestavu. Prozatím při svém druhém angažmá v Karviné odkoučoval pět mistrovských utkání s bilancí dvou výher, jedné remízy a dvou porážek.

Pardubice pod vedením trenérů Krejčího a Novotného hrají výborný fotbal a vůbec nepůsobí dojmem rozkoukávajícího se nováčka. Před tímto kolem patřilo Východočechům příjemné sedmé místo s pětačtyřiceti body. Navíc všechny zápasy hrají tzv. venku. „Klobouk dolů. Tah s Ďolíčkem jim vyšel dokonale. Tam se nikomu proti Bohemce nehraje dobře a Pardubice to ve svém azylu potvrzují,“ ocenil Weber.  A ví, o čem mluví, vždyť si v Ďolíčku na nováčka nepřišly například ani týmy jako Slavia či Sparta.

Podzimní zápas, který se hrál den před Štědrým dnem, skončil v Karviné výhrou Pardubic 2:0. Nejlepším střelcem Pardubic je devítigólový David Huf. Na karvinské straně vévodí střeleckým statistikám Michal Papadopulos s osmi góly.

Utkání 30. kola FORTUNA:LIGY FK Pardubice – MFK Karviná začíná v Ďolíčku v neděli 2. května od 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Ginzel.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná