Generální partner
Světlý režim
1. květen 2021

K nováčkovi do pražského azylu, Pardubice-Karviná (ne,15)

Poslední měsíc této sezóny zahájí Karvinští duelem na neutrální půdě proti velkému překvapení celé soutěže. Pardubice kvůli nevyhovujícímu stadionu hrají celou sezónu v Praze na trávníku Bohemky.

Fotbalistům MFK poslední dva duely výsledkově a herně (především v prvním poločase) nevyšly. Kouč Jozef Weber věří, že tentokrát to bud jinak. „Věřím, že tentokrát bude mít naše příprava větší efekt, než především ta poslední před Příbramí. V domácím zápase nám nevyšla úvodní dvacetiminutovka,“ vrátil se k zápasu týden zpátky.  

Nyní už ale jeho myšlenky míří směrem k Pardubicím, které prožívají snovou první ligovou sezónu po půl století. „Smekám před jejich hrou i výsledky. Mají výborně poskládané mužstvo, bez větších hvězd. Mají to o týmovosti. Navíc dokázali skloubit zkušenosti kapitána Jeřábka s obrovským talentem například Hlavatého. Navíc velice dobře hrají i cizinci Cadu s Ewertonem ,“ všiml si Jozef Weber.

Karvinskému kouči nebude pro karty konečně nikdo chybět, což je pozitivní – má tak více možností, jak sestavit optimální sestavu. Prozatím při svém druhém angažmá v Karviné odkoučoval pět mistrovských utkání s bilancí dvou výher, jedné remízy a dvou porážek.

Pardubice pod vedením trenérů Krejčího a Novotného hrají výborný fotbal a vůbec nepůsobí dojmem rozkoukávajícího se nováčka. Před tímto kolem patřilo Východočechům příjemné sedmé místo s pětačtyřiceti body. Navíc všechny zápasy hrají tzv. venku. „Klobouk dolů. Tah s Ďolíčkem jim vyšel dokonale. Tam se nikomu proti Bohemce nehraje dobře a Pardubice to ve svém azylu potvrzují,“ ocenil Weber.  A ví, o čem mluví, vždyť si v Ďolíčku na nováčka nepřišly například ani týmy jako Slavia či Sparta.

Podzimní zápas, který se hrál den před Štědrým dnem, skončil v Karviné výhrou Pardubic 2:0. Nejlepším střelcem Pardubic je devítigólový David Huf. Na karvinské straně vévodí střeleckým statistikám Michal Papadopulos s osmi góly.

Utkání 30. kola FORTUNA:LIGY FK Pardubice – MFK Karviná začíná v Ďolíčku v neděli 2. května od 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Ginzel.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo