Generální partner
Světlý režim
24. září 2021

Jozef Weber: Schází nám lehkost v kombinaci

Karvinský trenér si odpykal trest a bude už svůj tým ze střídačky koučovat. Stane se tak v sobotním utkání na jihu Čech. Jaké to bylo na tribuně? Co soudí o soupeři? A proč se jeho svěřencům herně nedaří? I na tyto otázky odpovídal Jozef Weber v tradičním předzápasovém rozhovoru.

Trenére, po dvouzápasové absenci se vracíte na lavičku. Těšíte se?
Ano! Jsem rád, že budu zase s klukama a budou cítit mojí podporu. Na tribuně je to jiné.

Jaké?
Předně doufám, že jsem to zažil poprvé a naposledy (úsměv). Jsem spíš impulzivní typ trenéra a koučování včetně kontaktu s hráči mi chybělo.

Sobotní soupeř má o tři body více a v ideálním případě se jim můžete bodově vyrovnat. Vnímáte to?
Před Dynamem je potřeba mít velkou pokoru. Vedení klubu přivedlo výborné hráče jako Van Buren, Hora, Mihálik, Hellebrand, Michal Škoda. Tím ale neříkám, že tam nechceme uspět. Věřím, že na to máme.

České Budějovice vyšly v posledních třech zápasech naprázdno, ale minulý týden zle potrápily Viktorii Plzeň.
Budějovice hrály výborně. Pro nás je právě tento zápas studijním materiálem. Nepředpokládám totiž, že by nějak výrazně změnily sestavu. Měl by se jim akorát vrátit Mihálik, který v Plzni nemohl nastoupit.

Spolu s celým týmem čekáte na první výhru v této sezóně. Kromě toho není ideální ani herní projev. Dokážete říct, v čem vidíte příčiny?
Příčin je víc. Ale vidím to především v nedotažených zápasech, které jsme měli výborně rozehrané. Na hráčích je vidět nervozita. Jedno vítězství nám pomůže. I ve středu proti Chrudimi byla vidět snaha, ale ta lehkost v kombinaci, která byla lepší na začátku sezóny, tam momentálně prostě není. Víme moc dobře, že to můžeme zlomit pouze a jen sami. Vítězstvím, tvrdou prací a absolutní disciplínou.

Takže je to podle vás o jednom povedeném zápase?
O tom jsem přesvědčený!

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná