Generální partner
Světlý režim
24. září 2021

Na jih Čech se zdravou pokorou a vírou, České Budějovice-Karviná (so,16)

Poslední výjezd před druhou reprezentační přestávkou čeká na fotbalisty MFK Karviná. V sobotu odpoledne vyběhnou k zápasu v Českých Budějovicích už i s trenérem Weberem na lavičce po odpykání dvouzápasového trestu.

Takzvaný „anglický týden“ zakončí fotbalisté s logem OKD na hrudi zápasem v Českých Budějovicích, odkud naposledy přivezli bodík. Karvinští stále čekají na první ligové vítězství a další pokus budou mít na Střeleckém ostrově. Před Dynamem je ale potřeba mít velkou pokoru. Vedení klubu přivedlo výborné hráče jako Van Buren, Hora, Mihálik, Hellebrand, Michal Škoda. Tím ale neříkám, že tam nechceme uspět. Věřím, že na to máme,“ uvedl trenér Jozef Weber, který se vrací na lavičku. „Jsem rád, že budu zase s klukama a budou cítit mojí podporu. Na tribuně je to jiné. Jsem spíš impulzivní typ trenéra a koučování včetně kontaktu s hráči mi chybělo,“ prohlásil.

Hlavní trenér MFK Karviná věří, že by týmu mohl pomoci středeční pohárový postup přes Chrudim. „Na hráčích je vidět nervozita. I ve středu proti Chrudimi byla vidět snaha, ale ta lehkost v kombinaci, která byla lepší na začátku sezóny, tam momentálně prostě není. Víme moc dobře, že to můžeme zlomit pouze a jen sami. Vítězstvím, tvrdou prací a absolutní disciplínou,“ má jasno Weber.

Jihočeši mají jen o tři body více, a přestože poslední tři duely prohrály, tak jejich herní projev budí respekt. V Dynamu se během léta udála řada změn. Tou nejviditelnější je jako v každém klubu samozřejmě pohyb v kádru oběma směry, ale došlo i na výměnu na pozici sportovního ředitele - Martina Vozábala nahradila ikona Dynama, bývalý reprezentant Tomáš Sivok.

Karvinští s Budějovicemi třikrát za sebou neprohráli, v minulé sezóně dokázali na Střeleckém ostrově remizovat 1:1 a doma zvítězit jasně 3:0! Vzájemná statistika je zcela vyrovnaná – jedno vítězství obou týmů a dvě remízy. Aktuálně nejlepšími střelci jsou Michal Papadopulos a Fortune Bassey. Oba se trefili shodně třikrát.

Utkání 9. kola FORTUNA:LIGY SK Dynamo České Budějovice – MFK Karviná startuje na Střeleckém ostrově v sobotu 25. září v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ladislav Szikszay.

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo