Generální partner
Světlý režim
19. říjen 2014

Jozef Weber: Vítězství ve Frýdku si ceníme

Druhé venkovní utkání v řadě přineslo tříbodovou radost. Ta byla o to větší, že se povedlo vyhrát v derby na půdě Valcířů z Frýdku-Místku. Někoho možná trenér Jozef Weber překvapil dvěma zajímavými změnami v sestavě.

Trenére, od začátku utkání jste na hřiště poslal brankáře Martina Lipčáka a na pravý kraj zálohy Jána Hatoka. Byl jste s nimi spokojený?

Martin byl v bráně výborný. Na gólech nenese vinu. Potřebovali jsme udělat nějakou změnu. Braňo Pindroch dlouho neudržel nulu, a přestože se to nepovedlo ani Martinovi, tak to byl jakýsi nový impuls. Co se týče Janka Hatoka, tak jsme potřebovali nějaké svěžího a běhavého hráče. Především v první půli hýřil aktivitou a podal velice slušný výkon.

Ve Frýdku-Místku jste se, stejně jako ve Vlašimi a Varnsdorfu, ujali brzkého vedení. Upozorňoval jste hráče na to, že kdyby k tomu došlo, že by už bylo nepřijatelné o náskok do třetice přijít?

Ano, upozorňoval a to velmi důrazně! Vzali si to k srdci, po brzkém gólu se nezatáhli a nezačali bránit hubený výsledek, ale naopak se snažili hrát stále dopředu. Kluci se i nadále dostávali do šancí a hned čtyři v první půli využili. S tím musím být spokojený.

Jak velkým problémem bylo snížení na 1:2 z domácího pohledu?

Velkým, protože tomu nic nenasvědčovalo. Hru jsme měli pod kontrolou a naštěstí se nám ještě podařilo přidat další dva góly.

V poločase jste nakonec vedli o tři góly. Čekali jste nápor v úvodu druhé půle od domácích?

Ano. A také na nás vlétli. První pětiminutovka patřila jim, ale naštěstí jsme to přežili. Potom jsme se dostali zpátky do hry.

Ani druhé derby na hřišti soupeře jste nedohráli kompletní. Tentokrát musel předčasně do sprch po druhé žluté kartě Václav Cverna.

To byl zlom samozřejmě. Domácí vycítili šanci a už opravdu neměli co ztratit. Naštěstí pouze korigovali. My jsme už pouze urputně bránili. Každopádně vyloučeného hráče je škoda, navíc nehrozilo úplně nebezpečí, protože jejich hráč byl otočený zády k brance. Možná trochu sporná druhá žlutá karta, ale určitě zbytečná.

Se čtyřmi góly venku, které jste vstřelili už v první půli, musí panovat spokojenost, že?

Určitě ano, je to pěkné. Ale ve Vlašimi to bylo podobné, jen jsme nebyli schopni dát víc než jeden gól. Viděl jsem Frýdek-Místek v domácích utkáních s Táborskem a Varnsdorfem a nemají špatný tým, spíš naopak. Takového vítězství, které nebylo snadné, si hodně ceníme.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo