Generální partner
Světlý režim
17. říjen 2014

V sobotu derby ve Frýdku-Místku

Podruhé za sebou musí cestovat svěřenci Jozefa Webera na hřiště soupeře. Tentokrát však podstatně blíž než minulý týden, kdy jeli přes celou republiku do Varnsdorfu. V sobotu od 15:30 se totiž představí u Valcířů ve Frýdku-Místku.

Tým okolo kapitána Pavla Eismanna se pokusí po třech zápasech na cizích hřištích, ze kterých odcházel po závěrečném hvizdu se sklopenou hlavou, zase bodovat. V prvním letošním derby v Třinci se to podařilo dokonale, tak proč to nezopakovat? Ve Stovkách bude důležité bodovat i z toho pohledu, že tabulka se pomalu začíná trhat a Karvinští by rádi neztratili kontakt s vrchem. Čtrnáct bodů prozatím stačí na 10. místo. Vedoucí Varnsdorf má o čtyři víc.

„Chtěli bychom pochopitelně bodovat. Myslím si, že venkovní zápasy máme slušné. Bohužel tomu schází góly a právě kvůli špatné koncovce nebodujeme," prohlásil Pavel Eismann.

Když se podíváme na domácí tým, tak jej před začátkem soutěže postihla zásadní změna. Do klubu totiž majetkově vstoupili noví slovenští partneři. Skončil tak mj. trenér Milan Duhan, kterého nahradil Vladimír Goffa. Ten se svými svěřenci okupuje po deseti odehraných kolech 13. příčku s jedenácti body. Každý si tak dokáže spočítat, že pokud by domácí zvítězili, tak se bodově na Karvinou dotáhnou.

Karvinští na poslední zápas ve Frýdku-Místku nevzpomínají vůbec v dobrém, jelikož loni v srpnu ve Stovkách prohráli vysoko 1:4. Vůbec nezachytili úvod zápasu a po dvanácti minutách prohrávali o dva góly. „Na ten zápas jsem si vzpomněl, ale v hlavách to určitě mít nebudeme, neboť máme dost obměněný tým. Každopádně tam byla výborná atmosféra, ale to bylo tak jediné pozitivum," usmál se Eismann.Oba kluby a potažmo i hráči se velmi dobře znají. O motivaci bude mít v sobotu postaráno například Milan Halaška, který ještě na jaře oblékal karvinský dres. „Určitě budu kluky v kabině motivovat nějakou odměnou. Snad bude k vidění dobrý fotbal a hodně gólů,“ prohlásil pro klubový web.

Zápas 11. kola Fotbalové národní ligy MFK Frýdek-Místek – MFK OKD Karviná startuje v sobotu 18. října v 15:30 hodin pod dohledem hlavního rozhodčího pana Jana Jílka. Na čarách mu budou asistovat kolegové Nádvorník a Urban.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo