Generální partner
Světlý režim
8. duben 2021

Jozef Weber: Výkony Plzně mají vzestupnou tendenci!

Svou první etapu v Karviné domácím zápasem s Plzní uzavřel, druhou doma proti Viktorii otevírá. Jozef Weber chystá své svěřence na zápas proti týmu, který se herně i výsledkově zvedá. Ovšem pozor - podzimní duel v Doosan Areně Karviná vyhrála a to může být slušný psychický doping...

Trenére, jaká je nálada v kabině po vítězství ve Zlíně?
Na hráčích byla zkraje týdne znát úleva, vyhrálo se po šesti zápasech. Za sebe můžu říct, že je příjemné, když se vám podaří hned v úvodu angažmá vyhrát přípravný duel a následně i první soutěžní ligový zápas. Věřím, že v podobném duchu budeme pokračovat. Kluci ukázali, že kvalitu mají. 

Venku panuje doslova aprílové počasí. Narušilo nějak váš program v tomto týdnu?
Docela nepříjemně. Moc už jsem s takovými podmínkami po Velikonocích nepočítal. Dvakrát nám tady docela nasněžilo a museli jsme na umělou trávu. Věřím ale, že to na nás nezanechá žádné stopy, navíc o víkendu už má být hezky. 

V sobotu dorazí Plzeň, která se posledními zápasy zase nastartovala. Jaký zápas očekáváte?
Plzeň avizuje, že se chce vrátit na horní příčky v tabulce a dělá pro to všechno. Myslím si, že jejich výkony tomu odpovídají a opravdu mají vzestupnou tendenci. Pro nás to nebude vůbec snadné a přiznávám, že bych si pro svoji obnovenou premiéru na domácím stadionu přál lehčího soupeře (úsměv). Ale nedá se nic dělat, pokud chceme s Plzní uspět, budeme muset podat ještě lepší výkon než v neděli ve Zlíně.

Asi se shodneme, že by bylo fajn nastartovat domácí vítěznou šňůru, protože v domácím prostředí nejsou výsledky vůbec ideální, že?
Vím o tom a četl jsem to. Uděláme maximum, abychom začali doma vyhrávat co nejdříve.

Vybavíte si svůj poslední domácí zápas v prvním karvinském angažmá?
(chvíli se odmlčí) S Plzní, že? Vybavuji si, že to byl kvalitní zápas. Prohráli jsme 1:3, Tomáši Wágnerovi neuznali regulérní gól na 2:2 a následně jsme inkasovali třetí gól. Kéž by to v sobotu bylo stejně kvalitní utkání, akorát s lepším koncem pro nás.

Do zápasu určitě nenastoupí Vojtěch Smrž kvůli kartám. Je to oslabení i z důvodu, že ve Zlíně byl v základní sestavě?
O kartách ve Zlíně jsem už s hráči mluvil, na můj vkus jich bylo moc! Jasně, Vojta nebude, ale po trestu naopak máme Kristi Qoseho.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo