Generální partner
Světlý režim
8. duben 2021

Jozef Weber: Výkony Plzně mají vzestupnou tendenci!

Svou první etapu v Karviné domácím zápasem s Plzní uzavřel, druhou doma proti Viktorii otevírá. Jozef Weber chystá své svěřence na zápas proti týmu, který se herně i výsledkově zvedá. Ovšem pozor - podzimní duel v Doosan Areně Karviná vyhrála a to může být slušný psychický doping...

Trenére, jaká je nálada v kabině po vítězství ve Zlíně?
Na hráčích byla zkraje týdne znát úleva, vyhrálo se po šesti zápasech. Za sebe můžu říct, že je příjemné, když se vám podaří hned v úvodu angažmá vyhrát přípravný duel a následně i první soutěžní ligový zápas. Věřím, že v podobném duchu budeme pokračovat. Kluci ukázali, že kvalitu mají. 

Venku panuje doslova aprílové počasí. Narušilo nějak váš program v tomto týdnu?
Docela nepříjemně. Moc už jsem s takovými podmínkami po Velikonocích nepočítal. Dvakrát nám tady docela nasněžilo a museli jsme na umělou trávu. Věřím ale, že to na nás nezanechá žádné stopy, navíc o víkendu už má být hezky. 

V sobotu dorazí Plzeň, která se posledními zápasy zase nastartovala. Jaký zápas očekáváte?
Plzeň avizuje, že se chce vrátit na horní příčky v tabulce a dělá pro to všechno. Myslím si, že jejich výkony tomu odpovídají a opravdu mají vzestupnou tendenci. Pro nás to nebude vůbec snadné a přiznávám, že bych si pro svoji obnovenou premiéru na domácím stadionu přál lehčího soupeře (úsměv). Ale nedá se nic dělat, pokud chceme s Plzní uspět, budeme muset podat ještě lepší výkon než v neděli ve Zlíně.

Asi se shodneme, že by bylo fajn nastartovat domácí vítěznou šňůru, protože v domácím prostředí nejsou výsledky vůbec ideální, že?
Vím o tom a četl jsem to. Uděláme maximum, abychom začali doma vyhrávat co nejdříve.

Vybavíte si svůj poslední domácí zápas v prvním karvinském angažmá?
(chvíli se odmlčí) S Plzní, že? Vybavuji si, že to byl kvalitní zápas. Prohráli jsme 1:3, Tomáši Wágnerovi neuznali regulérní gól na 2:2 a následně jsme inkasovali třetí gól. Kéž by to v sobotu bylo stejně kvalitní utkání, akorát s lepším koncem pro nás.

Do zápasu určitě nenastoupí Vojtěch Smrž kvůli kartám. Je to oslabení i z důvodu, že ve Zlíně byl v základní sestavě?
O kartách ve Zlíně jsem už s hráči mluvil, na můj vkus jich bylo moc! Jasně, Vojta nebude, ale po trestu naopak máme Kristi Qoseho.

Rozhovory Rozhovory
ne 23.1. | redakce

Radek Látal: Seznamování s novými spoluhráči probíhalo na letišti

Pomalu se sžívá s týmem a chválí si podmínky, v jakých se společně s novými spoluhráči připravuje na jarní část FORTUNA:LIGY. Radek Látal je prozatím v novém klubu spokojený.

pá 21.1. | redakce

Michal Papadopulos: Nejlepší soustředění? V Abú Dhabí

Ještě před odletem promluvil kapitán Michal Papadopulos o soustředění, zavzpomínal na minulost, zhodnotil dosavadní část přípravy a přiblížil, jak vnímá blížící se start a s ním spojené záchranářské starosti.

pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo