Generální partner
Světlý režim
23. leden 2024

Juraj Jarábek z Turecka: Chlapci výborně trénují!

Trenér Juraj Jarábek se svým realizačním týmem je po prvních dnech v tureckém Beleku spokojený. Došlo i k drobné organizační změně, v pátek místo jednoho tréninku bude na programu vložený zápas proti týmu z Brazílie.

Trenére, máte za sebou třetí den v Beleku. Jak jste spokojený s podmínkami a samozřejmě s pracovitostí hráčů na tréninku?
Je to paráda. Chlapci trénují výborně, jedeme podle plánu. Z hotelu to máme na krásné hřiště, které připomíná kulečníkový stůl, deset minut autobusem. Přeje nám i počasí, po tréninku je vždy naordinovaná regenerace v moři.

V neděli po příletu však pršelo. Nebyla to komplikace?
Pravda, pršelo dost. Hřiště byla pod vodou – ovšem ne ta naše, kam jezdíme. Ta jsou skvěle připravená.

Pozorujete na hráčích upřímnou chuť a pohodu do tréninku v těchto podmínkách?
Na jednu stranu trénujeme opravdu intenzivně a je na nich znát únava, ale ano – ta chuť na nich je vidět. Sluníčko svítí, trénují na přírodní trávě…

Zdravotní stav je v pořádku?
Celkem ano, i když máme drobné šrámy. Ale nic hrozného.

S týmem odcestovali i Patrik Čavoš s Rajmundem Mikušem. Jaký mají oni program?
Mají svoje dávky a pracují na návratu s fyzioterapeutem Víťou Císařem. Určitě je pozitivní, že jsou s týmem a mohou pracovat v teple spolu s týmem. Hlavně Miki se mílovými kroky posouvá dopředu. To mě moc těší!

V plánu bylo sehrání dvou utkání, ale nakonec si zahrajete o jedno víc…
…ano. Domluvili jsme se s brazilským týmem Gremio Esportivo Mauaense – budeme hrát v pátek ráno. Máme tady dost hráčů, všichni tak budou mít vytížení. Půjde o tréninkový zápas na dvakrát třicet minut.

Už zítra pozdě odpoledne českého času vás čeká první prověrka - srbský soupeř Radnički Niš.
Budeme hrát pod umělým osvětlením od osmi večer tureckého času, tedy od 18 hodin českého. Zápasové zatížení rozdělíme tak, aby někteří hráli šedesát minut a zhruba pět hráčů dostane prostor na třicet minut. Další kluci budou hrát v pátek a sobotu.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo