Generální partner
Světlý režim
25. leden 2024

Ohlasy trenéra Jarábka a střelce Doležala po výhře nad Radnički Niš

Trenér Juraj Jarábek a útočník Martin Doležal hodnotili vítězný duel se srbským soupeřem.

JURAJ JARÁBEK: Z VÝHRY MÁM UPŘÍMNOU RADOST, BYL TO DOBRÝ TEST!

Trenére, dvougólové vítězství bez inkasovaného gólu proti fyzicky zdatnému soupeři vás musí těšit, ne?
Z výhry mám upřímnou radost. Hráči odvedli výbornou práci v organizaci hry. Uskákali jsme i všechny obranné standardní situace proti vysokým hráčům srbského celku, na které jsme byli dobře připravení. Opravdu dobrý test!

Závěr byl zbytečně vyhrocený, padly i červené karty, což není pro přípravný zápas příliš obvyklé.
Soupeř postupem času neunášel nepříznivý stav. Bylo tam hodně frustrace a agresivity až to vyvrcholilo potyčkou, po které Dávid Krčík a jeden z hostujících hráčů viděli červenou kartu. Ale tím, že šlo o přípravný zápas, tak jsme se domluvili a na hřiště šel jiný hráč. Stejně tak na druhé straně.

Ve třetím utkání po sobě jste šli do dvougólové náskoku. Neobával jste se, že ho opět ztratíte?
To ne. Sice to je jen příprava, ale už se blížíme k finalizaci a ostrému jarnímu startu. Hlavně mě těší, že se konkurence v mužstvu zvyšuje. Střílíme góly a už ve třetím přípravném zápase jsme neinkasovali. To je moc dobré!

Spokojený musíte být s útočníky. Adeleke vstřelil v Žilině hattrick, dohromady má už pět gólů v přípravě, a nyní se dvakrát prosadil Martin Doležal, který rozhodl i minulý týden duel v Zabrze. Lucky Ezeh se trefil dvakrát…
…jsem moc rád, že střílíme góly. Hlavně i za Doliho! Ale pořád je to jen příprava, chlapci pracují v únavě. Ale dobrá nálada se zvedá ruku v ruce s dobrými výsledky.

Zápas měl naplánovaný výkop až na osmou hodinu večerní tureckého času. Proč tak pozdě?
Vyhověli jsme přání prezidenta Radnički Niš, který chtěl utkání vidět na vlastní oči a přiletěl kvůli tomu ze Srbska. Zápas jsme zvládli, přišli i lidi a mělo ti i atmosféru.


MARTIN DOLEŽAL: OBA GÓLY HLAVOU? TAKOVÁ MOJE KLASIKA

Martine, dvěma trefami jste zařídil čtvrtou výhru v přípravě a první v Turecku. Jaký byl zápas proti srbskému soupeři z vašeho pohledu?
Musím ho hodnotit samozřejmě kladně, protože jsme vyhráli a neinkasovali. Soupeř byl kvalitní s velmi dobrými hráči, ale poradili jsme s nimi. Ukázali jsme kvalitu, to mě těší.

Oba góly jste vsítil po krásných centrech…
…a oba hlavou – taková moje klasika (úsměv). Jsem rád, že mi to tam po krásných centrech padlo.

Máte za sebou čtyři dny v Beleku. Liší se náplň soustředění od těch minulých, které zažil v barvách Jablonce nebo třeba polského Zaglebie Lubin?
Liší se v tom, že v Turecku jsme povětšinou už jen pilovali taktiku, ale teď je to ještě pořád zaměřené na kondici. Proto je to tady dost náročné, ale máme tady kvalitní podmínky a samozřejmě je to tady mnohem lepší než trénovat u nás na umělce.

Ve čtvrtek vás čeká pouze jeden trénink a odpoledne máte naordinované volno. Už víte, jak ho strávíte?
Ještě přesně ne. Ale asi se s klukama půjdeme podívat do města.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo