Generální partner
Světlý režim
19. listopad 2020

Juraj Jarábek: Do Olomouce určitě nejedeme na výlet

O víkendu pokračuje FORTUNA:LIGA osmým kolem a Karvinští zamíří v sobotu na Hanou. Jak vnímá nadcházejícího soupeře hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek?

Trenére, je po poslední reprezentační přestávce. Co jste svému týmu během ní naordinoval?
První týden jsme dobře potrénovali a na konci týdne si zahráli přípravný zápas s Opavou, který splnil přesně to, co splnit měl – viděli jsme všechny hráče, které jsme chtěli. Od začátku tohoto týdne se už poctivě a se vší vážností připravujeme na sobotní zápas v Olomouci, kde se chceme prezentoval lépe než na jaře.

Ano, v rámci nadstavbové části minulé sezóny jste se z Olomouce na konci června vraceli s porážkou 1:3. Máte to stále v hlavě?
Hráčům ukážeme chyby z toho utkání, ukážeme jim jejich pasivitu. Takhle přesně hrát nechceme! V sobotu se budeme chtít prezentovat aktivní, organizovanou a agresivní hrou. Určitě chceme získat nějaké body.

Olomouci aktuálně patří čtvrtá příčka, což se asi před sezónou úplně nečekalo.
Pokud se nemýlím, tak mají jeden z nejlepších vstupů do sezóny. Jsem přesvědčený, že v tom budou chtít pokračovat. Prohráli pouze na Spartě, remizovali doma s Plzní. 

Ovšem Karviná zažívá vůbec nejlepší start v historii – po sedmi kolech dvanáct bodů, to tady ještě nebylo. 
Za to jsme rádi. I v tomto ohledu to bude v sobotu zajímavý vzájemný zápas. Sigma má výhodu domácího prostředí, ale hraje se bez diváků. Vidím to 50 na 50 - určitě do Olomouce nejedeme na výlet.

Potkají se dvě slušné obrany, Sigma inkasovala pouze sedmkrát, vaši svěřenci osmkrát. Bude to utkání hlavně o defenzivě?
Podle mě má Sigma i přes odchod Jemelky nejzkušenější stoperskou dvojici ve FORTUNA:LIZE – Hubník s Benešem, tady není o čem. V bráně je jistý reprezentant Mandous, který má premiérový zářijový start proti Skotsku. Navíc nyní na posledním srazu kryl záda Vaclíkovi s Koubkem. Obrana Olomouce stojí na pevných základech, navíc mají kvalitní přechodovou fázi. Všechno víme, musíme se na ně jen dobře nachystat… 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná