Generální partner
Světlý režim
19. listopad 2020

Juraj Jarábek: Do Olomouce určitě nejedeme na výlet

O víkendu pokračuje FORTUNA:LIGA osmým kolem a Karvinští zamíří v sobotu na Hanou. Jak vnímá nadcházejícího soupeře hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek?

Trenére, je po poslední reprezentační přestávce. Co jste svému týmu během ní naordinoval?
První týden jsme dobře potrénovali a na konci týdne si zahráli přípravný zápas s Opavou, který splnil přesně to, co splnit měl – viděli jsme všechny hráče, které jsme chtěli. Od začátku tohoto týdne se už poctivě a se vší vážností připravujeme na sobotní zápas v Olomouci, kde se chceme prezentoval lépe než na jaře.

Ano, v rámci nadstavbové části minulé sezóny jste se z Olomouce na konci června vraceli s porážkou 1:3. Máte to stále v hlavě?
Hráčům ukážeme chyby z toho utkání, ukážeme jim jejich pasivitu. Takhle přesně hrát nechceme! V sobotu se budeme chtít prezentovat aktivní, organizovanou a agresivní hrou. Určitě chceme získat nějaké body.

Olomouci aktuálně patří čtvrtá příčka, což se asi před sezónou úplně nečekalo.
Pokud se nemýlím, tak mají jeden z nejlepších vstupů do sezóny. Jsem přesvědčený, že v tom budou chtít pokračovat. Prohráli pouze na Spartě, remizovali doma s Plzní. 

Ovšem Karviná zažívá vůbec nejlepší start v historii – po sedmi kolech dvanáct bodů, to tady ještě nebylo. 
Za to jsme rádi. I v tomto ohledu to bude v sobotu zajímavý vzájemný zápas. Sigma má výhodu domácího prostředí, ale hraje se bez diváků. Vidím to 50 na 50 - určitě do Olomouce nejedeme na výlet.

Potkají se dvě slušné obrany, Sigma inkasovala pouze sedmkrát, vaši svěřenci osmkrát. Bude to utkání hlavně o defenzivě?
Podle mě má Sigma i přes odchod Jemelky nejzkušenější stoperskou dvojici ve FORTUNA:LIZE – Hubník s Benešem, tady není o čem. V bráně je jistý reprezentant Mandous, který má premiérový zářijový start proti Skotsku. Navíc nyní na posledním srazu kryl záda Vaclíkovi s Koubkem. Obrana Olomouce stojí na pevných základech, navíc mají kvalitní přechodovou fázi. Všechno víme, musíme se na ně jen dobře nachystat… 

Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii