Generální partner
Světlý režim
20. listopad 2020

Na Hané to bude těžká práce, Olomouc-Karviná (so,16)

Nejvyšší soutěž nabírá na obrátkách, během příštích třiatřiceti dnů (pokud znovu nezasáhne COVID-19) čeká na fotbalisty MFK Karviná porce hned sedmi zápasů. První z nich už v sobotu na olomouckém Andrově stadionu. Karvinští v nejvyšší soutěži Sigmu ještě neporazili...

Po reprezentační přestávce se na scénu znovu vrací ligový fotbal. Karvinští budou hájit dosavadní venkovní neporazitelnost u tradičního moravského soupeře v srdci Hané. V tabulce venkovních duelů jsou svěřenci Juraje Jarábka na třetím místě se ziskem sedmi bodů za dvě vítězství a jednu remízu. Lépe jsou na tom jen obě slavná pražská „S“, Slavia je druhá jen díky lepšímu skóre. „Dobrý start do sezóny prožívají oba týmy a oba v něm budou chtít pokračovat. Olomouc sice hraje doma, ale bez fanoušků. Vidím to 50 na 50,“ prohlásil kouč Jarábek.

Pro Hanáky hovoří fakt, že s Karvinou ještě v lize neprohráli. „Obrana stojí ta pevných základech. Během října sice odešel Jemelka, ale uzdravil se zkušený Beneš. Spolu s Hubníkem je to podle mě nejzkušenější stoperská dvojice v celé lize. Navíc v bráně je spolehlivý reprezentační brankář Mandous,“ vypočítával Juraj Jarábek plusy domácích a doplnil je navíc ještě o kvalitní přechodovou fázi.
  
Podle jeho slov došlo při studování soupeře i na výtky k poslednímu vzájemnému zápasu, který se odehrál na konci června v rámci nadstavby. „Ano, hráčům jsme k tomu řekli svoje. Ukázali jsme jim jejich pasivitu. To se nesmí v sobotu opakovat, naopak musíme být agresivní, organizovaní a aktivní. Rozhodně nejedeme do Olomouce na výlet, chceme bodovat,“ doplnil kouč MFK Karviná.

Sigma zažívá výborné období, znovu po třech sezónách má na svém kontě po sedmi zápasech 14 bodů. Možná i proto v nucené pauze kvůli vládním opatřením svolila k odchodu (formou hostování) svého klíčového hráče - stoper Václav Jemelka se vydal do Belgie. Už před sezónou odešli Václav Pilař a hlavně útočník Lukáš Juliš, jenž byl na Hanou zapůjčen ze Sparty. 

Nejčastější výsledek vzájemných zápasů? Remíza 1:1! Sigma prozatím drží neporazitelnost a vyhrála i poslední vzájemný zápas, na konci června zvítězila v nadstavbě 3:1 – šlo nakonec o poslední zápas obou týmů v minulé sezóně. 

Utkání 8. kola FORTUNA:LIGY SK Sigma Olomouc – MFK Karviná začíná na Andrově stadionu v sobotu 21. listopadu v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek. 


Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná