Generální partner
Světlý režim
25. květen 2020

Juraj Jarábek: Hrát před prázdnými tribunami není žádná sranda

Pouhé dva dny chybí fotbalistům MFK k tomu, než opět vyběhnou na trávník k mistrovskému zápasu. A začnou zostra - slezským derby v Opavě. Kouč Juraj Jarábek je před restartem optimistou a svému týmu věří!

Již za dva dny pro vás spolu s týmem čeká restart FORTUNA:LIGY. Jak se těšíte?
Všichni se těšíme a jsme plni očekávání. Uděláme všechno pro to, aby se nám podařilo prodloužit naši výbornou sérii před zastavením soutěže, kdy jsme ve čtyřech duelech získali deset bodů.

Po obnově společných tréninků za různých podmínek a opatření jste se vrátili do zápasového rytmu třemi přípravnými duely. Co vám zápasy proti Baníku, Třinci a Frýdku-Místku ukázaly?
Ukázaly se naše kvality i nedostatky, na kterých v tréninku pořád pracujeme. V těch zápasech dostal prostor každý člen kádru, navíc jsme viděli i případné alternativy. Program bude nahuštěný a náročný – bylo pro nás opravdu důležité všechny hráče vidět v akci.

Jsou hráči připraveni na rytmus středa-neděle?
Věřím, že ano. Na každý post máme slušnou konkurenci. Samozřejmě to nebude jednoduché, důležitá bude kvalitní regenerace. Jsme si vědomi, že mohou přijít zranění i karty. I tak doufám, že budeme silní. V tomto ohledu jsem optimistou.

Ovlivní podle vás zápasy nějak zásadně fakt, že se bude hrát před prázdnými tribunami?
Zažil jsem to v Trnavě a není to žádná sranda. Důležité bude, aby se kluci dostatečně namotivovali, navíc bude slyšet každé naše i jejich slovo. Sám jsem na to zvědavý, ale po úvodním hvizdu se už hráči musí položit do utkání.

Zmínil jste, že takovou situaci znáte. Budete týmu k tomuto faktu na předzápasové poradě říkat něco víc?
Určitě na to přijde řeč. Kluci tuší, do čeho jdou. Na soustředění třeba v Turecku to zažili. Ale pochopitelně na ligové úrovni to pro ně bude zcela jistě nová zkušenost.

Co očekáváte od soupeře ve slezském derby?
Nečeká nás nic snadného, domácí se na nás budou chtít zcela jistě v tabulce dotáhnout, což pro ně znamená vyhrát. My naopak nechceme prohrát, abychom si před nimi zachovali bodový polštář.

Největší nebezpečí hrozí od matadora ligových trávníků Pavla Zavadila, který je mozkem Opavy a zahrává snad všechny standardní situace. Souhlasíte?
Je to tak! Připravíme se a snad to v zápase zvládneme bez újmy. Hráče na to určitě připravíme.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo